Zatímco před samotným opavským koncertem známé zpěvačky z Moravy Věry Špinarové přicházel mezi čekajícími fanoušky na přetřes nejvíce trapný výkon jiné mladší interpretky při nedávném udílení cen Anděl, po samotném vystoupení v kině Mír už byly slyšet pouze spojení slov Špinarová – úžasné – nezapomenutelné.

A to lze s klidným svědomím konstatovat, alespoň dle mínění většiny přítomných, že v tomto případě slova ani dokonalost představení vystihnout nemohou.

Koncert byl vyprodán již dávno před samotným konáním, a i přesto, že pořadatelé nastavili kapacitu kinosálu o několikero židlí, návštěvnost byla taková, že pár posluchačů se uvelebilo po okrajích hlediště na schůdcích.

Kdyby existoval někdo, kdo nezná Věru Špinarovou a nikdy neslyšel její hlas, byl by poté od prvních tónů koncertu zůstal stát jako opařený a dumal nad tím, jak se může v tak relativně malé osůbce objevit takový hlas. Vskutku, celým programem prošla Věra bez zaváhání, lidé při známých písních stáli, seděli, ošívali se ve snaze odolat pokušení tančit i se jen mlčky nechávali unášet na vlnách nostalgie.

Při několika známých hitech nechala zpěvačka publikum, aby zpívalo samo, a to se ani jednou nenechalo dvakrát povzbuzovat. Věra Špinarová, krom toho, že fenomenálně zpívala, si koncert sama moderovala, a i v této roli se osvědčila jako velice vtipná, inteligentní a takříkajíc „správná“ ženská.

Při závěru se fanouškům logicky tak skvělý večer nechtělo hned ukončit, a přišly tak na řadu také přídavky, z nichž jeden byl legendárním evergreenem Jednou se vrátíš na melodii z filmu Tenkrát na západě. Aplaus ve stoje a záplava květin z řad obecenstva byly jasným signálem zpěvačce, že jejímu vystoupení nescházelo nic z toho, co od něj lidé očekávali, a naopak toto očekávání ještě překonalo.

Snad se podobné akce, kterou v tomto případě zaštítila pro Opavu umělecká agentura Ragre, dočkáme už brzy. Třeba to bude již na koncertě jiné stálice, „božského Karla“ Gotta, na konci března ve víceúčelové hale.