MCH Band se v našem městě představí v rámci svého turné s názvem Malá jarní koncertní „šňůra“.

Při koncertě, který započne v devatenáct hodin, vystoupí skupina ve složení Mikoláš Chadima (saxofony, kytara, zpěv), Jiří Janďourek (klávesy, zpěv), Ivan Bierhanzl (basová kytara, kontrabas), Jan Chaluš (bicí, zpěv), Jan Jirucha (trombon) a Petr Ferenc (DJ).

Fanoušci se mohou těšit na vyváženou směsici jazzu a alternativního rocku zabalenou v ranci zcela nekonformního a unikátního uměleckého prožitku.

Režimem pronásledovaný muzikant Mikoláš Chadima

Mikuláš Chadima, zakladatel bandu, byl v 70. letech spojen s legendárními seskupeními Elektrobus a Rock and Jokes Extempore Band, kterou po emigraci Jaroslava Jeronýma Neduhy dokonce vedl. Byl signatářem Charty 77 a neustále v hledáčku Státní bezpečnosti, ale i přesto se mu podařilo se svými skladbami prezentovat až v Londýně za doprovodu členů kapel This Heat, The Work, Henry Cow a Art Bears.

V roce 1982 nakonec vzniká MCH Band. Od následujícího roku spolupracuje se slavným básníkem Ivanem Wernischem, který je tak původcem mnoha textů Chadimových písní. V současnosti vystupuje Chadima mimo svůj band v česko-slovenském projektu XAFOO s Juliusem Fujakem, s „Trip Dub Thcore“ kapelou Dekadent Fabrik a s kytaristou Pavlem Richtrem.