Toto dílo bývá velmi často přirovnáváno k Sin City – Město hříchu, úspěšné filmové adaptaci komiksu Franka Millera, jež měli diváci možnost zhlédnout toto pondělí. Renesance je výsledkem sedmileté snahy týmu mladých umělců v čele s producentem Atonem Soumachem a zejména zkušeným animátorem Marcem Miancem. Tato dvojice se především zasloužila o vizuální složku, jejíž podloží je vystavěno na 3D animaci a technologii motion capture. Zakládá se tedy na značném množství hraných pasáží, které byly následně podrobeny výrazné digitální postprodukci.

Futuristická vize Renesance je zasazena do Paříže roku 2054. Panorama metropole zůstává zachováno, nicméně je obohaceno o stavby z budoucnosti, jakými jsou reklamní či skleněné plochy. Autoři koncipovali zápletku v intencích klasického žánru noir. Ilona Tasujev je nepostradatelnou zaměstnankyní význačné mezinárodní společnosti Avalon.

Příběh se začíná odehrávat ve chvíli, kdy je tato úspěšná vědkyně, která objevila recept na nesmrtelnost, unesena. Celého případu se zhostí policista Bartholomew Karas, muž velice schopný, nicméně poněkud svérázný. Krátce po této příhodě do jeho života vstoupí kráska Bislane, sestra pohřešované výzkumné pracovnice. A její přítomnost celé pátrání ještě více zkomplikuje.

Renesanci lze chápat jako první tvůrčí evropskou odpověď na vlnu komiksových filmů- adaptací, a to zejména americké a východoasijské produkce. Na rozdíl od ní ovšem nevyužívá intelektuálního potenciálu, je zaměřen na složku vizuální, která se stává nejvýraznějších prvkem snímku. Renesanci uvede v rámci filmového klubu kino Mír, a to dnes od sedmnácti hodin a třiceti minut.