Oficiální premiéra je připravena do Prahy na dvacátého března. Opavu by měli kromě režiséra navštívit také herci a členové filmového štábu, mezi nimiž by měl také být Pavel Liška. Režisér Bohdan Sláma zachycuje ve svém novém filmu osudy tří hlavních hrdinů – Učitele, Marie a Chlapce - jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění. Každá z postav si s sebou nese tajemství, každá touží po lidské blízkosti.

Film Venkovský učitel vstupuje do kin s distribučním sloganem „Každý někoho potřebuje“. Nový snímek režiséra úspěšného filmu Štěstí vznikl v česko-německo-francouzské koprodukci a v zahraničí jej zastupuje společnost Wild Bunch, distributor loňského vítězného filmu v Cannes. Hlavní postavu Učitele ztvárňuje Pavel Liška, který přichází učit na venkovskou školu, aby tak zapomněl na nevydařené milostné vztahy a našel znovu sám sebe.

Postupně získává důvěru místních lidí. Jednou z nich je svérázná statkářka Marie, jejíž roli ztvárňuje Zuzana Bydžovská a v roli jejího syna se přestaví Ladislav Šedivý. Příběh řeší odpuštění, lásku, přátelství. Téměř dvouhodinový film je zasazen do prostředí jihočeské vesnice Radobytce u Mirotic. Zásadní scény filmu se točily na statku. Zároveň bylo třeba si pronajmout stádo krav, vybudovat pro ně zázemí a vytvořit tak věruhodnou podobu zabydleného statkářství.

(ans)