Na výstavě jsou vidět především figurální motivy z různých materiálů, jako jsou bronz, cín, terakota nebo dřevo, ale také obrazy ztvárněné olejem či kombinovanou technikou, v níž se rovněž projevuje Moravcům um - sochařství.

Z maleb často vystupují plastické kovové prvky, které svým materiálovým kontrastem zvýrazňují téma na plochém pozadí. Všechna díla jsou dobře čitelná a přesto nechávají prostor k představivosti, co autora inspirovalo právě k onomu či jinému vyjádření.

Velkým motivem je pak divadlo, kterému se sám autor, coby ochotnický herec, aktivně věnuje. Pokud si chcete vychutnat nějakou výstavu i o prázdninách, pak byste neměli vynechat právě tu v Hradci nad Moravicí, z níž si navíc lze některé exponáty odnést do soukromých sbírek. Na vernisáži, která se konala ve čtvrtek, byl o díla Michala Moravce velký zájem.

(Jak vzniká socha Michala Moravce, jsme se dozvěděli v úvodním slovu jeho přítele Petra Francka. Vy si o tomto procesu můžete přečíst v zítřejším vydání Opavského a hlučínského deníku a Regionu, kde bude rovněž zveřejněn rozhovor s akademickým sochařem.)