Projektu se zúčastnilo celkem osmnáct družin z různých koutů našeho kraje, a ačkoli se již uskutečnilo vyhlášení vítězů, všechny vystavující děti si zaslouží obdiv za svou fantazii a snahu. Ačkoli se již soutěž konala i v minulých letech, v takovéto podobě, kdy byla díla představena skutečně široké veřejnosti v Obecním domě, se jedná o první ročník.

O jeho uspořádání se zasloužila Jana Tancíková, vedoucí vychovatelka na opavské základní škole T. G. Masaryka. I s přispěním faktu, že se v prostorách Obecního domu v posledních dnech odvíjel festival Jeden svět, si našla výstava Dopravní prostředky roku 3011 velké množství diváků.

Soutěž se hodnotila ve třech hlavních kategoriích a v jejich rámci ještě vždy ve dvou podkategoriích. Poroty byly dvoučlenné a složené z pravých výtvarnic. V kategorii, v níž soutěžili žáci 1. a 2. tříd, si první místo za tzv. plošné výtvory odnesli André Pavlíček a Natálie Stiborská ze školní družiny Dolní Životice a za tzv. prostorové objekty Barbora Pachmanová a Adéla Laresová ze Základní školy Vrchní. Ve druhé kategorii, se zaměřením na žáky 3. – 5. tříd, se poté prvního místa v plošných výtvorech dočkala Veronika Oczková z družiny Kravaře–Kouty, a v prostorových objektech slečna Červeňáková, reprezentující školu Šrámkova.

Poslední vyhlašovanou kategorií byly skupinové práce. Zde si rozdělily v plošných výtvorech pomyslné stupně vítězů, počínaje od prvního místa, výtvarný kroužek ze školy T. G. Masaryka, kolektiv dětí z družiny v Kylešovicích a kolektiv dětí ze školy Englišova. V prostorových objektech poté ovládly první dvě místa projekty vzešlé z dílny dětí, zastupujících družinu školy Boženy Němcové v Opavě a o „bronzovou medaili“ se podělily školy Šrámkova a Englišova.