Program pobytu vycházel z konceptu vzdělávání založeném na využití pěti lidských smyslů. Vedle významných míst Šumavy, kterými jsou vrch Boubín, Boubínský prales či Čertovo jezero, navštívily děti také Areál lesních her ve Spiegelau (Německo), kde se hravou a netradiční formou seznámily s biotopem lesa.

V Centru národního parku Falkenstein si pak prošly velmi zajímavou interaktivní výstavou s ekologickým zaměřením. Žák 8. B třídy Lukáš Smija návštěvu v Bavorském lese zhodnotil slovy: „Je to krajina překvapení, je to divočina, ale i místo pro poklidný výlet s rodinou.“

Náklady na výjezd ve výši asi 150 tisíc korun byly uhrazeny z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Škola tak dětem připravila zajímavý dárek ke konci školního roku, neboť pobyt byl pro ně zcela zdarma.

„Nabídnout dětem netradiční zážitky tak, aby je to finančně nic nestálo, patří mezi naše dlouhodobé cíle. Zatím se nám daří úspěšně čerpat finance z nejrůznějších grantových řízení,“ popsal zástupce ředitelky školy a manažer projektu Radim Kříž.

Krom tohoto výjezdu již žáci školy v rámci projektu absolvovali i další dvě bezplatné školy v přírodě s ekologickým zaměřením v Beskydech a Mokřinkách, další se chystá na začátek října letošního roku.