Již pojedenácté přenocují z pátku na sobotu děti v Městské knihovně Petra Bezruče v Opavě. Ještě než se uloží ke spánku, čeká je odpoledne a večer plný dobrodružství: „Letos vyrazíme do přírody. Navštívíme bunkr v Milostovicích. Prohlídku spojíme s bojovou hrou, která vyvrcholí ve večerních hodinách v hlavní budově,“ řekla vedoucí dětského oddělení knihovny Pavlína Raková.

Chybět samozřejmě nebude ani čtení z knih. „Těší nás, že je o tuto akci stále větší zájem. Bohužel nelze všechny zájemce přihlásit. I tento ročník již je plně obsazen,“ vzkazuje vedoucí dětského oddělení.

Děti čeká stezka odvahy

Na Noc s Andersenem se chystá také Městská knihovna v Hlučíně. Ta ji připravuje společně s místní základní uměleckou školou. Děti se sejdou v 18 hodin a mj. je čeká i stezka odvahy.

Dalšími místy na Opavsku, kde budou děti nocovat, jsou například základní školy Kravaře, Morké Lazce, Hlučín-Rovniny, Gymnázium Vítkov, knihovny v Hradci nad Moravicí, Vítkově, Kravařích, Kobeřicích, Bolaticích, Rohově, Štěpánkovicích, Ludgeřovicích nebo Vřesině.