V pátek 19. a sobotu 20. srpna jsou pod zámkem v Hradci nad Moravicí na programu Moravské hrady.cz.

Loni byla účast hojná a také letos vše napovídá tomu, že v areálu hotelu Belaria se budou opět tísnit tisícovky lidí. Festival Moravské hrady.cz si za několik ročníků získal fanoušky, kteří se do Hradce každým rokem vrací. „Tuto akci mám nesmírně ráda. Člověk si během dvou ale i klidně jediného dne může poslechnout celou řadu špičkových kapel. Taková šance během roku nepřichází příliš často. S kamarádkou jsme si proto pořídili lístky už s dostatečným předstihem, kdyby bylo náhodou vyprodáno," komentovala šestadvacetiletá Markéta Langrová z Jančí u Březové a vzápětí ještě dodala, na jakou skupinu se nejvíce těší: „Půjdeme v sobotu a zajímavých věcí tam je celá řada. Jde například o Nebe, UDG nebo Mňágu a Žďorp. To si nenechám ujít."

Páteční program Hradů otevírá v 17.30 vystoupení Gazdiny roby. Následně se na Staropramen a Bohemia stagi vystřídají Portless, Mandrage, Xindl X, Pražský výběr anebo třeba Monkey Business. O den později se plánují koncerty Visacího zámku, Vypsané fixy, Anny K a hlavně Kabátů, kteří jsou dost možná největším tahákem celého line upu. Jejich vystoupení přijde na řadu až na úplný závěr. Začíná ve 23.00.

Chtěli byste získat jeden lístek na jeden z největších opavských festivalů?

Pokud je vaše odpověď kladná, zapojte se do naší soutěže. Stačí správně odpovědět na následující otázku: Kdy a ve kterém českém městě byla založena skupina Kabát?
*Správné odpovědi společně se svým jménem a telefonním číslem zasílejte na email: petr.dusek@denik.cz. Do předmětu zprávy napište Soutěž Moravské hrady.cz. Uzávěrka soutěže je stanovena na středu 17. srpna. Naše redakce vybere několik výherců, kteří budou posléze kontaktováni.