Jejím partnerem je profesionální tanečník Jan Halíř, který kromě tancování pracuje také na rentgenu olomoucké nemocnice. Jako specialista na standardní tance Moniku svědomitě vedl složitými tanečními kroky walze, který předminulou sobotu společně předvedli porotě i televizním divákům. Vedli si tak dobře, že v soutěži zůstali, a spolu předvedou pro změnu zase latinskoamerický tanec.

Soutěž jako hozená rukavice

„Svou účast v soutěži jsem brala jako hozenou rukavici, Zajímalo mě, jestli a jak se člověk skutečně dokáže bezchybně naučit taneční kroky ve špičkovém provedení. Do tanečních jsem sice nechodila, ale k tancování mám hodně kladný vztah prakticky při každé vhodné hudbě. S manželem chodíváme na plesy často a rádi. Klidně bych s ním také do nějaké taneční soutěže šla, protože je pohybově nadaný,“ říká Monika Žídková.

Trénovat jezdí do ostravské taneční školy Akcent nebo se připravuje přímo v kravařském zámku. Obyvatelé města při tom své slavné rodačce určitě drží palce.

Po tréninku nejvíc bolí nohy

Až dosud věnovala nácviku pět dní v týdnu po zhruba čtyřech hodinách a počítá s tím, že počet tréninkových hodin bude ještě vyšší. Lépe se cítí ve standardních tancích, ale teď se pouští s elánem i do latinskoamerických tanců, které už začíná postupně zvládat. „Do dneška jsem nezhubla ani deko, ale dost citelně mě bolívají hlavně šlapky nohou.Chůze na vysokých podpatcích mi rozhodně problémy nedělá a jsem na ně zvyklá, ale při dlouhém tancování je to něco jiného. Péči o svou kosmetickou firmu i o rodinu mám naštěstí zajištěnu. Doma jsme se domluvili, že to musíme ty dva měsíce nějak vydržet. Děti hlídá manžel nebo babička a všechny podružné věci musejí jít stranou, “ konstatuje Monika s tím, že u manžela má plnou podporu a to jí hodně pomáhá.

Hlavně neupadnout

Horší je to s trémou, která dokáže pořádně svazovat nohy a zvyšovat krevní tlak. Děsivou můrou je představa, že by mohla při tanci ztratit rovnováhu a spadnout. Také skutečnost, že porota v soutěži už začíná vyřazovat, ke klidu rozhodně nepřispívá. Na rozdíl od plesového kroužení po parketu je soutěžní tanec hlavně o dokonalém souznění s hudbou i partnerem, o detailním propnutí nohy, o správně natažené ruce, o ladném pohybu a navíc o zářivém úsměvu. Naštěstí pro ni netrpí pocitem, že nutně musí zvítězit. „Velké ambice si nedělám, protože znám hranice svých možností a myslím si, že tam jsou daleko lepší než jsem já. To není skromnost, ale holá realita,“ vysvětluje svůj přístup.

Smíšené pocity

S partou, která se při soutěži vytvořila, si dokonale rozumí. Soutěžící jsou podle ní naladěni na stejnou vlnovou délku a společně se už například byli podívat ve Švandově divadle na Michala Dlouhého. První řadu soutěže StarDance v televizi téměř nesledovala, a proto jsou pro ni situace zcela nové. „Pocity mám dost smíšené, protože na tréninku vypadá všechno jinak než při soutěži,“ dodává Monika Žídková.