Pro nominované zpěvačky, zpěváky a kapely z Opavska můžete hlasovat pomocí speciálního kuponu, který vychází denně v Opavském a hlučínském deníku, a to až do 30. června. Celkový vítěz soutěže získá poukaz na pět tisíc korun a patnáctiprocentní slevu na nákup zboží v ostravské prodejně muzikant.cz.

Interpreti na druhém a třetím místě si budou moci u muzikanta.cz pořídit nástroje a vše, co k nim patří, se slevou deset procent.

Nominace

Zpěvačka: Genny Ciatti, Sabina Kasparová, Denisa Vlková (Rázy), Romana Malá

Zpěvák: Andre Boss, Gary Rostock, Luboš Boček, Jura Bosák, Michael Kubesa, Oldřich Kutra, Jaromír Sedláček mladší, Alois Weiss mladší, Alois Weiss starší

Kapela: Autopilot, Cluncer, Come nad Play, Děsně fajn, Duo Mistrál, Expedice Apalucha, Helpness, Pěvecký sbor Jeřabinka, Josef Baďura s kapelou, Kofe-in, Kolo Kolo Mlýnský, Ladě, Lybar Band, Nekuř toho tygra, NenaDarmo, Opavský studentských orchestr, Pan Tau, Proti směru, Psychonaut, Ruthless Dog, Sheba´s Band, Sonyk Bel, Weissovanka, Wishlist, Zobcové flétny z Opavy

Profily jednotlivých nominovaných

Redakce oslovila všechny nominované. Jednotlivé profily obsahují redakčně upravené informace, které byly získány od soutěžících nebo vytvořeny z webových stránek interpretů. Ti, kteří informace o sobě nezaslali, mají stále příležitost, a to na e-mail anna.sotolarova@denik.cz.

Zpěvačka

Genny Ciatti je osmnáctiletá zpěvačka, která byla členkou opavských sborů Cvrčci a následně Domino. Zároveň se na ZUŠ V. Kálika v Opavě učila hrát na housle, hoboj či klavír a zlepšovala se v sólovém zpěvu, ve kterém také pokračovala na ZUŠ Hradec nad Moravicí. Nakonec absolvovala školu popového zpěvu M. Mrázové v Olomouci. V posledních letech získala několik ocenění a důležitých umístění v různých pěveckých soutěžích. Jedním z velkých úspěchů bylo turné se skupinou ABBA Chiquita Revival jako hlavní zpěvačka. Další velký úspěch je 1. místo v pěvecké soutěži pro ZTP v kategorii nad 16 let. Genny Ciatti v současné době studuje Management cestovního ruchu na Slezské univerzitě v Opavě. Jeden z posledních velkých úspěchů je jedna z hlavních rolí v prvním českém hit muzikálu Děti Ráje, kde ztvárňuje roli Báry. V tomto muzikálu hraje po boku například Savana Toffiho, Lukáše Vaculíka, Martina Zounara, Míši Noskové či Michaela Foreta nebo Petra Poláčka, kteří ztvárňují jejího muzikálového přítele.

Sabina Kasparová pochází z Chuchelné. Sedmnáctiletá zpěvačka se věnuje hlavně popu. Ráda by se stala profesionální zpěvačkou. Za největší úspěch považuje druhé místo ve školní pěvecké soutěži Caruso Show a třetí místo v X-factoru na Zimní herecké škole. Kromě zpěvu hraje Sabina Kasparová také na klavír.

Denisa Vlková (Rázy)

Romana Malá je zpěvačkou kapely Nekuř toho tygra (profil níže). Vystudovala bakalářský obor Informační studia a knihovnictví na Slezské univerzitě v Opavě. Na navazujícím magisterském studiu pokračovala na Karlově univerzitě v Praze. Pracuje jako letuška. Mezi její koníčky patří samozřejmě hudba, ale také cizí jazyky, cestování a literatura. Žije mezi Prahou a Opavou, občas ještě zavítá do Hradce Králové, odkud pochází. Mezi její NEkoníčky patří chlupatá a opeřená zvířátka, na které má alergii. Mezi její oblíbené kapely či zpěváky patří Tori Amos, Fiona Apple, I am X, Radiohead, Pearl Jam nebo Bjork.

Zpěvák

Andre Boss

Gary Rostock

Luboš Boček se narodil 24. července 1989. Od svých 10 let se věnuje zpěvu. A to nezávazně, kdy poprvé vystoupil ve školní vánoční besídce jako žák třetí třídy dítě 3. třídy s písní Láska bláznivá od Karla Gotta. Od této doby se plně věnuje tomuto fenomenálnímu zpěvákovi. Byl členem Slezsko německého svazu v Bolaticích, se kterým sólově vystupoval. Zde zpíval písně Karla Gotta v němčině. Před třemi lety se pokoušel uspět v soutěži Česko hledá superstar, avšak neuspěl, přestože jej porota pochvália. V roce 2008 vystupoval v Polsku - Kornicích, kde sklidil velký úspěch.

Jura Bosák

Michael Kubesa

Oldřich Kutra

Jaromír Sedláček mladší

Alois Weiss mladší

Alois Weiss starší

Kapela

Autopilot hraje v sestavě Pavel Kubný (zpěv, kytara), Jan Kuděla (basa), Martin Grossmann (bicí) a Jakub Grossmann (programing) necelý rok. Celkově kapela funguje asi sedm let. V hudbě vychází z post punkového odkazu, do kterého přimícháváme elektroniku. Oblíbenými kapelami jsou Pixies, Sonic Youth, Legendary Pink Dots, Joy Division. Mimo jiné jste mohli Autopiloty vidět v Noci s Andělem. Zahráli si po boku Vypsané Fixy, Tří Sester, Crashpoint, Eniac, Cocote Minute. V současné době se připravují na koncert v ostravském Templu, festival Lebeda a na sérii koncertů na podzim po ČR.

Cluncer je amatérská hudební skupina rockového stylu, která hraje vlastní autorskou tvorbu. V dnešní sestavě Michal Sněhota (zpěv), Petr Slivka (kytara), David Švan (kytara), Martin Švan (bicí) a Honza Lasák (basová kytara) hraje od roku 2004 a je převážně složena z lidí z Kobeřic. Skupina na různých celorepublikových hudebních soutěžích (i se zahraniční účastí) se vždy probojovala do závěrečných kol. Mezi úspěchy řadí účast v semifinále Radegast Líheň 2010 či umístění mezi 15 nejlepšími z 250 soutěžících v semifinále Skutečné ligy Stream Musich Award 2008. Na kontě má 2 demo nahrávky, každé po 4 skladbách. V letošním roce by chtěli vydat první album. Tento rok bychom vydat naše první album.

Come nad Play - mladá opavská kapela, která působí na scéně dva roky ve složení Matěj Burda (hudba/text, zpěv a kytara), Vojtěch Klein (klávesy, varhany, housle a zpěv), Ondra Šenk (basskytara) a Petr Kelešovský (bicí). Hudební styl řadí jako podmnožinu rytmického kytarového britpopu, který se snažíme prokládat neotřelými klávesovými party, emocionálními veselými i melancholickými melodiemi, latinskými rytmy, noisem i občasnou elektropsychadelikou. Kombinovat energií a drivem nabité songy, s pomalejšími a i spíše poslechově laděnými. Za největší úspěch považují aktuální největší soutěž kapel v republice RGM Live Space, kde jsme byli vybráni z několika set přihlášek z celé republiky mezi základních 15 kapel a teď se ucházíme o postup do semifinálové desítky.

Děsně fajn

Duo Mistrál

Expedice Apalucha hraje blues beat, rock. Pracuje ve složení Jura Bosák (zpěv), Petr Štěpán (elektrická kytara), Tomáš Havránek (harmoniky, akustická kytara, zpěv), Jiří Pater (baskytara, zpěv) a Vašek Žůrek (bicí). Její členové jsou z Opavska- Otice, Opava, Opava-Kylešovice a Suché Lazce. Na svém kontě mají tři řadová alba: demo 2002, Budem si vesele splívat a V polojasnu a také jeden singl s názvem Viktorín.

Helpness

Pěvecký sbor Jeřabinka vznikl v roce 1982. Dětské sborové studio Jeřabinka sdružuje dva přípravné sbory Malinku a Ostružinku a koncertní sbor Jeřabinku, což je více jak 160 dětí. Sbor koncertoval v Anglii, Belgii, Finsku, Holandsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovinsku a USA. Za nejvýznamnější úspěch lze považovat 1. cenu Cum Lauda na 46. ročníku Evropského sborového festivalu v belgickém Neerpeltu v roce 1998 a 2. cenu na celosvětovém sborovém festivalu Tamperský slavík ve finském Tampere v roce 1999. Sbor natočil audiokazetu Jeřabinka a čtyři cd- Jeřabinka, Čas radosti, veselosti…, Musicial of A. L. Webber a Dětské sborové studio Jeřabinka. Repertoár sboru tvoří skladby od renesanční polyfonie přes úpravy lidových písní až po současné autory. Sbor zpívá v sedmi jazycích. Uměleckým vedoucím a sbormistrem Dětského sborového studia je Jaromír Lokaj. Na klavír (varhany) sbory doprovází Jana Lokajová.

Josef Baďura s kapelou

Kofe-in kombinuje rockovou muziku s elektronickými základy. Skupina vznikla v roce 2006 soustředila kolem sebe muzikanty, kteří se do té doby věnovali žánrově různorodým projektům. Zrodilo se seskupení charakterizované nabroušenými kytarami, nekompromisními saxofonovými sóly, teatrálně nadrzlým projevem frontmana a pulsující rytmikou živého bubeníka podpořenou elektronickými beaty. V čele skupiny, od počátku stojí hudebník, básník a performer Jan Kunze. Dalšími zakládajícími členy jsou Petr Kunze (elektronika, bouzouki, elektrická mandolína), Jan Tengler (saxofon, příčná flétna), Zbyněk Raab (bicí). Nejnovější členem Kofe-in je kytarista Vláďa Jaške. V loňském roce vydala kapela své debutové album Osobní vesmír, na kterém se jako host objevila Klára Vytisková. Píseň Sebe mi dej získala navíc unikátní 3D videoklip, který byl nakonec vybrán jako nejzdařilejší hudební klip v Rockparádě. V tomto roce byl KOFE-IN vybrán mezi umělecké projekty, které budou reprezentovat Ostravu při kandidatuře na Evropské město kultury 2015.

Kolo Kolo Mlýnský

Ladě hraje v obsazení Michael Kubesa (zpěv), Petr Uvíra (kytara), Jiří Pater (baskytara) a Patrik Benek (bicí). Kapela pochází z Opavy a jejich hudební styl označila za neurvalý šanson. Za dobu svého hudebního působení natočila alba Červeným vrchem a KUB59.

Lybar Band byl nominován, avšak již na hudební scéně nepůsobí.

Nekuř toho tygra je opavská alternativně rocková kapela hrající v obměňující se sestavě od roku 2002. Vydala dosud tři demo CD (Položila bradu na Gis, Nový život mačky a Čerstvá ovce rodiny). Repertoár "Tygrů" tvoří písně současných i bývalých členů a jejich přátel. V současnosti hraje skupina v pětičlenném složení zpěv, kytara, baskytara, el. klavír a bicí. Naše zpěvačka Romana Malá je nominována v ženské pěvecké kategorii.

NenaDarmo pochází z Opavy-Ostravy-Tísku (2:2:1). Kapela hraje svůj vlastní styl, který je však zatím nepojmenovaný. Spousta posluchačů se shodla na gotickém folk rocku. Zpěvačkami jsou Tereza Urbánková a Petra Hlochová. Písně má kapela vlastní s českými texty a skládá je především Tereza. Dalšími členy jsou Renáta Lorenčuková, Marta Kotalová a Tomáš Gengela.

Opavský studentských orchestr je smyčcový orchestr složený z mladých lidí - studentů. Věkový průměr orchestru dosahuje 17 let. I přes neustálou obměnu členů je Opavský studentský orchestr velmi úspěšným tělesem, které získalo již mnoho významných ocenění. Dirigentkou je Naďa Hanousková, koncertní mistryní Alena Hanousková, zástupce koncertního mistra tvoří Jakub Kubíček a koncertní mistryní na violoncello je Petra Šujanová. Jejich úspěchy najdeme především v roce 2007. Opavský studentský orchestr uskutečnil koncertní zájezd do Varšavy v Polsku a zorganizoval již XI. Setkání studentských orchestrů v Opavě. Členové orchestru získali dvě významná ocenění na Celostátní soutěži Základních uměleckých škol v Jindřichově Hradci.

Pan Tau

Proti směru

Psychonaut

Ruthless Dog

Sheba´s Band

Sonyk Bel

Weissovanka

Wishlist

Zobcové flétny z Opavy (Soubor zobcových fléten) pracuje při Základní umělecké škole V. Kálika v Opavě od roku 1984 s žáky přípravného oddělení dechových nástrojů. Základ souboru tvoří hráči na sopránovou zobcovou flétnu. Je zde však využívána také flétna altová, tenorová i basová, nástroje rytmické (tamburína, triangl, bubínek) a od roku 1999 také dvě loutny, sestavené k tomuto účelu nástrojařem Oldřichem Jírou. Repertoár souboru tvoří jak skladby renesanční a barokní, tak také skladby soudobých skladatelů. Soubor zobcových fléten byl rovněž několikrát hostem Českého rozhlasu Ostrava a některé z těchto skladeb byly použity na audiokazetě k 70. výročí školy. Soubor pravidelně vystupuje na koncertech v Opavě i okrese a účinkoval také ve Slovenské republice. Vedoucím zobcových fléten je klarinetista Milan Pelc, s nímž úzce spolupracují učitelé dechového oddělení a učitelka hry na kytaru Dana Plánská. V roce 2004 nahrál Soubor zobcových fléten svůj první kompaktní disk.