„Celkově již dárci pomohli více než 6000 rodinám. Z Novojičínska jich pochází 75 a dárců, Dobrých andělů, ve vašem regionu najdeme téměř 900. Děkujeme všem, kteří se rozhodli nezištně pomáhat druhým. Každý den vidíme, že i malý příspěvek pomůže a dokáže vykouzlit úsměv na tváři,“ vzkazuje čtenářům Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.

Díky těmto darům mohou jejich rodiče uhradit výdaje spojené s léčbou například častou dopravu do nemocnice, doplatky léků, speciální stravu, zdravotnické pomůcky, rehabilitace a další potřebné terapie. Nemusí se přitom jednat o nijak závratné částky. Každá koruna pomáhá.

„Veškeré příspěvky dárců nadace Dobrý anděl odevzdává potřebným rodinám do posledního haléře, protože je její provoz hrazen ze soukromých zdrojů Petra Sýkory a dalších filantropů,“ vysvětluje Markéta Křížová z nadace Dobrý anděl s tím, že každý dárce, který se zaregistruje na www.dobryandel.cz, získá i přístup do svého Andělského účtu, kde vidí konkrétní příběhy rodin, kterým pomáhá. Aktuálně nadace každý měsíc přijme asi 85 nových žádostí o pomoc a celkem odesílá příspěvky více než třem tisícům rodin,“ dodala.