Otvírat se bude ve dvou fázích, nejdříve 11. května v omezeném režimu, o dva týdny později pak naplno. Provozovatelé Heiparku mají pro návštěvníky připraveno hned několik novinek.

Tou největší je cyklistický trail – adrenalinová pecka pro vyznavače MTB.

Celoroční volnočasový areál Heipark Tošovice.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

První návštěvníci budou vítání jedenáctého května. „Otvíráme okénko s občerstvením. Pro návštěvníky je připravena terasa. Stoly máme rozmístěny s odstupem. Totéž platí i o posezení mimo terasu,“ přibližuje ředitel Heiparku Bohuslav Kubový.

„Myslíme na maximální bezpečnost a zároveň komfort návštěvníků,“ dodal jedním dechem. V nabídce nebude chybět vedle pití i něco k snědku.

Do větších obrátek by se měl život v Heiparku rozjet od pětadvacátého května, kdy přichází na řadu další vládní uvolňování.

Otvíráme hotel, restauraci, vše v plné míře,“ konstatuje Kubový. Provozovatelé areálu přicházejí s řadou novinek. To největší je cyklistický trail, v kostce řečeno sjezd na kole terénem lesem z kopce dolů. Ke zmiňovanému datu by měly být připraveny dvě tratě.

„Jedna extrémní, pro ty zdatnější a jedna zelená, která je určena pro rodiny s dětmi,“ objasňuje ředitel Heiparku. S tím, že v budoucnu bude tratí více. Půjčovna na tento druh sportu není ale zatím k dispozici.

Krom toho se návštěvníci mohu těšit na bobovou dráhu, trampolíny, bungee trampolínu, rodeo býka, lukostřelbu, obří skluzavky, lanové centrum, jehož součástí je dětský a vysoký lanový park, dětské lanové hřiště jupík, tubing, golf a třeba i beach volejbalové kurty. „Všechny atrakce budou v provozu v souladu s vládním nařízením,“ upozorňuje šéf areálu.

Nesdílnou součástí Heiparku je i přírodní koupaliště. „Samozřejmě, že jeho otevření se odvíjí od vývoje počasí a také od toho jaká budou pravidla. V sezoně máme návštěvnost na koupališti někdy i okolo tisícovky návštěvníků. Nedokáži si představit, jak bychom dokázali selektovat určitý počet osob, které by byly vpuštěny. Uvidíme, co přinesou další nařízení a podle nich se budeme muset zařídit,“ míní Bohuslav Kubový.

Koronavirová pandemie areál Heiparku zavřela, nicméně uvnitř je stále velmi rušno, například nahoře u restaurace Heikalka probíhá výstavba krytého bazénu.

Celoroční volnočasový areál Heipark Tošovice.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„Chceme areál posunout o level výše. Krytý bazén bude mít teplou vodu a bude na bázi relaxačního, jak jinak než pro celé rodiny, připravujeme i saunový svět i dráhy na bowling,“ prozrazuje Bohuslav Kubový. Tahle novinka by mohla být návštěvníkům k dispozici příští rok.

V Heiparku zatím zažívají nejtěžší období ve své historii. „Máme za sebou dva extrémy. Tím prvním byla špatná zima, kdy jsme měli nejhorší podmínky na lyžování v historii. Teď, když jsme chtěli naplno spustit letní sezonu, ochromila svět koronavirová pandemie,“ končí povídání šéf Heiparku.