Policejní mluvčí Gabriela Holčáková Deníku ještě před zápasem potvrdila jednoho zraněného policistu, který musel být převezen do nemocnice.

Slezské derby patří k nejrizikovějším zápasům na české scéně, což se opět potvrdilo. Příznivci obou klubů se snažili vzájemně napadat ještě před zahájením vyprodaného duelu a na Městský stadion v Ostravě byli přivedeni za asistence policie. 

„Cestou na stadion se ty dvě skupiny snažily k sobě dostat. Nějaké masivní vzájemné napadení bylo eliminováno přítomností speciální pořádkové jednotky. Došlo ale k napadení policisty, který je zraněný a byl převezen k ošetření. Charakter zranění zatím neznáme," uvedla Holčáková.

Dodala, že policie zadržela čtyři osoby. „Na osobní svobodě jsme omezili čtyři osoby podezřelé z protiprávního jednání. Bude se jednat o přestupky i trestné činy," řekla mluvčí.

Derby je vyprodáno, na stadionu je přes 12.000 diváků, podle policie jsou mezi nimi i fotbaloví příznivci z Polska. Dnes tak padl nový rekord v návštěvnosti druhé ligy.

Samotné utkání bylo v 17. minutě přerušeno poté, co fanoušci vtrhli na hrací plochu. Zasahovat museli policejní těžkooděnci, kteří zahnali fandy zpět na tribunu a zhruba po sedmi minutách se začalo znovu hrát.