Vyplývá to z vyjádření tiskového mluvčího města Jiřího Ondráška.

„Nedostatek odborných lékařů je v Bruntále, stejně jako v mnoha dalších městech v kraji i v celé republice, dlouhodobý. Nicméně nyní to vypadá, že se začne blýskat na alespoň trochu lepší časy, protože víme o odborných lékařích, kteří mají v úmyslu působit v Bruntále,“ řekl uvedl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Zmínil také, že po ukončení dlouholeté činnosti místní oční lékařky byla citelná potřeba právě v této oblasti. „Výkon očního byl v minulých měsících zajišťován jen v omezeném rozsahu v prostorách nemocnice. Dlouhodobě nedobrá je situace ve stomatologické péči, kdy poptávka po ní přesahuje možnosti místních zubařů,“ pokračuje Jiří Ondrášek s tím, že řada pacientů dojíždí mimo Bruntál a pro nové pacienty je obtížné si vůbec zubaře najít, a to nejen v rámci Bruntálu, ale i vzdálenějšího okolí.

„Pokud jde o oftalmologickou péči, zde se začíná situace zlepšovat. V minulých dnech byla otevřena nová oční ambulance v Jesenické ulici, která je prozatím otevřena dva dny v týdnu, ale její provozovatel do budoucna nevylučuje další rozšíření ordinačních hodin. Výhledově je v plánu otevření ještě další oční ambulance v Bruntále, což je v souladu s naší snahou, aby bylo péčí očního vykryto pokud možno pět dnů v týdnu,“ vysvětluje dále mluvčí.

Co se týká stomatologické péče, vedení města podle jeho slov v současnosti jedná se subjektem, který má zájem rozšířit počet zubních lékařů přímo ve městě.

„V zájmu systémového řešení rozvoje zdravotní péče město nyní připravuje návrh dotačního programu, který bude předložen k projednání zastupitelům,“ uzavřel.

K problematice odborných lékařů se vyjádřil také ředitel Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov Ladislav Václavec. „Sdružené zdravotnické zařízení Krnov zaměstnává 91 lékařů různých odborností. Ti poskytují kvalitní péči na 24 lůžkových odděleních a v 36 ambulancích. Nemocnice se v současné době zaměřuje na hledání mladých lékařů, aby byla zajištěna kontinuita péče do budoucna,“ uvedl Ladislav Václavec.