V Ostravě, jak Deník zjišťoval, by se vyznavači burčáku mohli dočkat nejdříve v polovině srpna.

Jak uvedli ve Vinotéce Poruba v Porubské ulici, předběžný termín, kdy by burčák mohl být v nabídce, je 15. srpen.

Tomáš Holain z Vinného sklepu U Mostu uvedl, že burčák by tady mohli začít prodávat v druhé polovině srpna. „Je to zatím ale jen předběžný odhad,“ dodal Tomáš Holain.

Ve Vinotéce Ostrawina očekávají zahájení prodeje burčáku v posledním týdnu srpna.

„Myslím, že 24. srpna už by měl být v naší nabídce. První burčák bude z odrůdy Irsay Oliver,“ odpověděl ředitel firmy Ostrawina Radek Konečný.

V dalších třech oslovených vinotékách uvedli, že termín, kdy začnou burčák prodávat, zatím neznají. Burčák se může prodávat v období od 1. srpna do 30. listopadu.

Od srpna 2009 začaly pro víno a vinařské produkty platit nové právní předpisy. Ty se týkají i označování částečně zkvašeného hroznového moštu. Ten může být jako burčák označen jen za podmínky, že je vyroben v ČR a z českých či moravských hroznů.

Zkušení vinaři tvrdí, že dospělý člověk by měl za rok vypít tolik litrů burčáku, kolik má krve v těle. Takže zhruba kolem šesti litrů.
Loni byl první burčák v nabídce ostravských vinoték až koncem srpna.

V roce 2009 se vinaři dočkali v Ostravě prvního burčáku už 13. srpna.

V loňské sezoně inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) prověřili celkem 458 prodejních míst burčáku a částečně zkvašeného hroznového moštu (ČZHM).

V 51 případech inspektoři přistoupili i k odběru vzorku pro analýzu v laboratoři. Laboratorní rozbor prokázal pochybení u sedmi vzorků. Inspektoři zjistili pochybení u následujících parametrů: přídavek vody (až 26 procent), etanol z přidaného cukru, syntetická barviva.