Za akcí stojí manželé Barbora a Tomáš Hubáčkovi, kteří ji organizují s podporou města i místních podnikatelů. „V zimě ještě organizujeme v kulturním domě festival Štramberské pyré,“ poznamenala Barbora Hubáčková. Před Buskerfestem manželé vždy osloví některé umělce, kteří vytvoří jakýsi základ a potom kdo chce, tak se může přihlásit. Ti, co se přihlásí dříve, má slíbenou stravenku, vstup do zázemí a průkaz buskera, na jehož základě mu s čímkoliv pomůžeme. Kdo to nechce, tak prostě přijede, stoupne si někde a může se předvést,“ popsala jednoduchou filozofii festivalu Barbora Hubáčková a dodala, že jedinou zásadou je, aby buskeři k sobě měli respekt.

Frenštátské Gulášové slavnosti v sobotu 30. července 2022.
Gulášové slavnosti ve Frenštátě mají 30 let, nejlepší udělali Synci z hovězího

Tomáš Hubáček manželku ještě doplnil, že se snaží místo a čas pro vystoupení regulovat co nejméně. „S tím souvisí, že nemáme žádný line up, žádný program. Někdo to může vnímat jako nevýhodu, jiný jako výhodu, že na vystupující narazí někde v uličce. Tak to vlastně chceme,“ upřesnila Barbora Hubáčková.

Poslední den festivalu Štěrkovna Open Music v areálu ostravského hornického muzea Landek Park, sobota 30. července 2022.
OBRAZEM: Štěrkovna Open Music v Ostravě, fanoušky neodradil ani vytrvalý déšť

Počasí letos vystupujícím nepřálo, ale neodradilo je. „Jsou stateční, jakmile trochu přestalo pršet, tak se snažili hrát venku, jinak jsou hlavně v hospodách. To je vynucená změna,“ řekla Barbora Hubáčková. Tomáš Hubáček podotkl, že vzhledem k počasí ještě festival dopadl nejlépe, jak mohl. „Umělci přijeli, lidi přišli, nebylo jich tolik, jak by jich mohlo být, ale žilo to tady,“ uzavřel Tomáš Hubáček s tím, že k vystoupením měli zaregistrovaných okolo tří desítek těles a jednotlivců z blízkého i vzdálenějšího okolí.