Přiznává, že to chce odvahu takovou věc oznámit. „Přece se nenechám urážet a fyzicky napadat, navíc to nebylo poprvé. Teď doufám, že se prokáže, že jsem si to nevymyslel, a někdo to bude řešit. Takto se přece k sobě lidé v práci nemohou chovat,“ je přesvědčen Michna.
K události mělo dojít ve středu před sekretariátem úřadu.

Tajemnice Eva Kwiczalová se odmítla k celé věci vyjádřit a odkázala na tiskovou mluvčí města. Ta už v sobotu reagovala prohlášením, že vzhledem ke skutečnosti, že probíhá interní šetření, nebude se vedení města v tuto chvíli k situaci vyjadřovat.

Koalice: Diskutovat se nebude!

A to platí stále. Starostka Gabriela Hřebačková Deníku v pondělí v podvečer po jednání zastupitelstva zopakovala, že probíhá interní šetření a ona proto nemůže k této věci poskytnou bližší informace. Neřekla ani, zda město informovalo krajský úřad. Podle informací mluvčí krajského úřadu Miroslavy Chlebounové, českotěšínská radnice kraj o této záležitosti dosud neinformovala.

Místostarosta Tomáš Pavelek byl o něco sdílnější, byť při odpovědích slovíčkařil. „Jak víte, že se to stalo? Vše se musí prověřit a pokud to půjde do správního řízení, budeme o tom informovat krajský úřad,“ řekl Pavelek. Dodal, že vedení města si vyslechlo názory obou stran a věc nyní řeší právní odbor města, který je k tomu kompetentní. Nakonec však dodal: „Asi se to stalo a stát se to nemělo!“

Na okolnosti medializovaného případu se včera chtěli doptat vedení města a četně samotné aktérky také některé opoziční zastupitelé. Chtěli na program jednání zařadit bod, v němž by se o věci diskutovalo. Byli však přehlasováni. Koalice dokonce zcela zrušila diskuzi zastupitelů i na další témata.