„Najíždění autem až do vody, nepořádek, hluk, nerespektování jakýchkoli pravidel. Vyhláška, která zakazuje stanování mimo oficiálně vyhrazené kempy, existuje od roku 2015. Letos ale výše uvedené chování některých návštěvníků dosáhlo vrcholu, a proto jsme se rozhodli zakročit,“ uvádí pro Deník starosta Těrlicka Martin Polášek.

V pátek proběhla kolem přehrady velká kontrolní akce, které se vedle zástupců obecního úřadu účastnili také policisté.

„Kdo stanoval mimo kempy, toho jsme vyzvali, aby do hodiny místo opustil a přesunul se do míst, kde je stanování povoleno. K sankcím jsme nakonec nemuseli přistupovat, protože všichni uposlechli,“ říká dále těrlický starosta, jehož obec už nechce kolem vody lidské výkaly ani další nepořádek.

Pobyt u vody mimo kempy a přes noc je nyní obec ochotná tolerovat pouze rybářům, kteří zde letos mohou lovit dvacet čtyři hodin denně. I oni ale musí prokázat, že mají jak uklidit případný nepořádek i biologický odpad.

„Situaci budeme monitorovat nadále. Zaměstnanci úřadu budou vyrážet na namátkové kontroly, o pomoc případně požádáme také policii,“ dodal starosta obce.

Sami policisté jsou na dohlížení pořádku kolem přehrady vybavení více než dobře. „Hlídkujeme i z vody pomocí motorového člunu, na který můžeme naložit i čtyřkolku a dostat se tak i na ta nejhůře dostupná místa na břehu,“ podotkla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Ilustrační foto
Fanoušek Slavie loupil v Karviné kvůli dresu Sparty