„Čerství sedmáci Karolína, Vojtěch a Alex poskytli letos na jaře pomoc seniorce, která si při pádu na ulici velmi vážně poranila nohu. Starší paní upadla v nebezpečné zatáčce, školáci duchapřítomně zavolali sanitku a o seniorku se starali až do příjezdu záchranářů,“ popisuje příběh dětí tisková mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková s tím, že děti se snažily oslovit s prosbou o pomoc také projíždějící řidiče, nikdo jim však nezastavil.

„Záchranná akce tak zůstala na bedrech tří žáků základní školy, ačkoliv kolem nehody prokazatelně projelo několik dospělých. Dětem nakonec pomohla až kolemjdoucí, která poblíž venčila psa,“ uvedla. Jak doplnila, záchranáři později dětem poděkovali a informovali je o tom, že je seniorka v pořádku. „Zároveň o ukázkovém chování žáků dali vědět řediteli školy, který jim udělil pochvalu,“ dodala.

Jak naší redakci řekl ředitel zmíněné školy Leoš Sekanina, nominace a ocenění ho osobně velmi těší.

„Naše škola se věnuje této problematice dlouhodobě, pravidelně pracuje kroužek mladých zdravotníků, kteří dosahují velmi dobrých výsledků i na soutěžích v krajském i republikovém měřítku. Snad i oceněný čin našich žáků toto potvrzuje,“ míní ředitel. „Ocenění dětem moc přeji. A to jak ocenění morální, tedy titul Mladý hrdina," tak i věcné dary, které převzali.

A samozřejmě je to i skvělá vizitka naší školy,“ pokračuje Leoš Sekanina. Nakonec prozradil, že ještě než děti přišly zpět do výuky, měli pro ně po telefonátu se záchranáři připraveny dárkové balíčky. „Byly oceněny také morálně, tedy pochvalou ředitele školy. A k tomu samozřejmě zasloužená publicita, školní web a podobně,“ uzavřel ředitel.