Na skládce odpadové společnosti OZO Ostrava totiž skončilo více než devět tun kávy. Šlo o zboží zajištěné celníky.

„Jednalo se o padělky dovezené z Chorvatska opatřené ochrannou známkou. Datum expirace kávy vypršelo v roce 2020 a ve skladu celního úřadu byla káva uložena od roku 2018. Kávu bylo nutné jako padělek s prošlou lhůtou dle zákona zlikvidovat. Likvidaci devíti tun kávy provedla společnost OZO Ostrava zahrnutím na skládce komunálního odpadu,“ uvedla Michaela Tesařová, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který zásilku kávy převzal do správy.

Zajištěných věcí bylo tolik, že celníci při jejich převozu museli spolupracovat s hasiči.
Celníci na Novojičínsku nechali zlikvidovat továrnu na cigarety. Pomáhali hasiči

Ve společnosti OZO končí i jiné zajímavé zboží. Letos na jaře informovali celníci o likvidaci nelegální cigaretové velkotovárny. Věcí bylo tolik, že při jejich převozu pomáhali hasiči ze záchranného útvaru z Hlučína. Naložili pětadvacet nákladních vozidel.

„Komodity jako cigarety, obalový materiál, filtry, cigaretový papír, kartony, raznice na cigarety a lepidlo putovaly do OZO Ostrava,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická. 

Vše bylo smícháno s běžným domovním odpadem a rozemleto na drť sloužící jako palivo v cementárně v Hranicích. Část další výbavy skončila na skládce. Zbytek – strojní zařízení – putoval do ostravské Věznice Heřmanice, kde jej odsouzení rozebrali a roztřídili. Materiál poté odkoupila sběrna.