Dolní Vítkovice brzy získají další magnet pro lidi. Projekt se chystá na rekultivovaném, zatím zcela nevyužitém prostranství za Velkým světem techniky a vedle autosalonu s vozy BMW. K překvapení mnohých bude další dominantou areálu wellness centrum! A údajně ne ledajaké.

 „Chceme společnými silami s Vítkovicemi vybudovat jedinečné wellness centrum s evropským významem. Centrum nabídne nejnovější trendy a s ohledem na genia loci Dolních Vítkovic bude zcela výjimečné,“ uvedl Vlastislav Novotný, majitel sítě wellness center Infinit, které bude ostravské centrum podle uzavřené smlouvy nejméně třicet let provozovat.

Takto vypadají již realizovaná wellness centra společnosti Infinit v České republice. To ostravské má být ale zcela unikátní.Takto vypadají již realizovaná wellness centra společnosti Infinit v České republice. To ostravské má být ale zcela unikátní.Zdroj: se souhlasem Infinit s.r.o.

K využití je 40 tisíc čtverečních metrů!

Zasazené bude do lokality, kde je plánováno zvýšení pohybu lidí, nedaleko wellness centra totiž povede přes Ostravici lávka pro pěší a cyklisty.

K TÉMATU
Společnost Infinit, která provozuje v zemi už pět takových center, se pak postará o to, aby nové ostravské wellness bylo v České republice špičkou! Otevřít by se mělo v roce 2024.

„Rozloha pozemků určených pro wellness a navazující zázemí, jako je parkování, je zhruba 40,4 tisíce metrů čtverečních. Rodiče využijí relaxace ve wellness centru, děti budou s animátory poznávat přírodu, vědu, techniku a nové civilizační vynálezy ve Světě techniky,“ maluje si Rodan Broskevič, předseda představenstva společnosti Vítkovice, a.s.

Právě Vítkovice coby vlastník areálu už se společností Infinit podepsaly smlouvu a připravují projekt i vizualizace a postarají se, patrně prostřednictvím svého dvorního architekta Josefa Pleskota, aby centrum zapadlo do okolní architektury.