„Ostravský krajský soud schválil vypořádání společného jmění manželů a díky tomu už Nadace Charty 77 – Konto Bariéry uvolnila a přeposlala požadovanou částku,“ uvádí Palkovič s tím, že od čtvrtka je bydlení jisté. A až vyřídí formality ohledně věcného doživotního věcného břemene pro syna, nikdy více nebude jeho domov ohrožen!

close Palec nahoru, výmluvné gesto Pavla Palkoviče mladšího svědčí o tom, že trable s bytem jsou minulostí. info Zdroj: archiv rodiny zoom_in Otec má za sebou rozvodové tahanice s exmanželkou (matkou Pavlíka), při nichž hrozilo, že přijde o opavský byt, kde se synem žije. Do projektu s názvem Domov pro Pavla se na jejich podporu zapojují mj. pediatr Jiří Duda, operní diva Hana Fialová či zpěvák Tomáš Savka… i dva tisíce cizích lidí přispívajících řečené nadaci na beneficích v Ostravě a Opavě.

„Přidaly se firmy, zástupci ostravského a opavského magistrátu či kraje,“ říká Palkovič starší s tím, že seznam těch, jimž s Pavlíkem děkují, je předlouhý.

Počínaje jejich advokátkou Lucií Peterkovou, přes fyzioterapeutku Danielu Šolcovou až po Martinu Komárkovou umožňující handicapovanému mladíkovi letní rehabilitace či Ingrid Černou zajišťující jeho přepravu.

Pavlík – do předloňského srpna běžný, zdravý kluk milující fotbal a učící se instalatérem – musí po kolapsu, operaci a umělém spánku zkoušet žít znovu od začátku.

close Dobrovolnice Zlatuše Zobalová pomáhá handicapovanému s učením a chodí s ním i na procházky. info Zdroj: archiv rodiny zoom_in „Ani se sám nenají, zatím zvládá jen kašovitou stravu. Ale nevzdáváme se, bojujeme, děláme pokroky!“ popisuje táta s tím, že po mentální stránce je syn v pořádku. Myslí mu to a dovede normálně mluvit.

A chodí za ním domů i dobrovolnice, studentky Zlatuše Zobalová a Michaela Matušková, pomáhající s učením.

„Máme se sebou první stupeň základní školy. Malá násobilka je v pohodě. Od září jdeme na učivo druhého stupně,“ konstatují.

Pavlíkovi podle jeho blízkých ostatně prospívá vědomí, že trable s bytem skončily. Jeho gesto s palcem nahoru to jen potvrzuje!