Krátce po půl jedenácté zasahovali profesionální hasiči z Nového Jičína spolu s dobrovolnými jednotkami z Kopřivnice a Frenštátu pod Radhoštěm v Lichnově u nehody dvou osobních vozidel a autobusu.

"Hasiči po příjezdu na místo události provedli speciálními tyčemi stabilizaci autobusu, který zůstal v příkopu nakloněný na bok, následně z vozu zachránili devět lidí. Dva z cestujících utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice," uvedl k zásahu v neděli ráno mluvčí hasičů Jakub Kozák.

V osobních vozech cestovali pouze řidiči, kterým se naštěstí nic nestalo.

"O vytažení automobilů se postaraly soukromé odtahové služby, k bezpečnému vytažení autobusu si velitel zásahu po konzultaci s dopravcem povolal techniku ze stanice Ostrava-Zábřeh. Odtud byl na místo vyslán vyprošťovací speciál Bison a s ním rovněž těžkotonážní jeřáb Demag," popsal dále mluvčí s tím, že krátce před čtrnáctou hodinou byl autobus vytažen, komunikace uvolněna a uklizena.

Souběžně se zásahem v Lichnově řešili hasiči další nehodu autobusu v Trojanovicích. K autobusu, který zůstal mimo komunikaci nakloněný na pravý bok, vyjeli krátce po jedenácté hodině.

"Operační středisko k nehodě vyslalo druhé družstvo hasičů ze stanice v Novém Jičíně a spolu s nimi dobrovolnou jednotku města Frenštát pod Radhoštěm," uvedl Kozák a dodal: "Po příjezdu zajistili autobus proti samovolnému pohybu ukotvením k zásahovému automobilu, následně z vozu pomohli ven jeho řidiči. Ten vyvázl bez zranění."

Hasiči pak vyčkali na místě na těžkou vyprošťovací techniku, která dorazila z předchozího zásahu v Lichnově.

"Autobus byl vytažen zpět na komunikaci společnou činností vyprošťovacího speciálu Bison a jeřábu Demag. Zásah byl ukončen třicet minut po čtrnácté hodině," uvedl na závěr mluvčí hasičů.