„Jde o osobu s trestnou minulostí, která s odpadovou společností OZO Ostrava nemá nic společného. OZO Ostrava proto všem v kraji doporučuje, aby podvodníkovi nenaletěli," uvedla mluvčí společnosti Vladimíra Karasová s tím, že policisté již vědí, o koho se jedná. Dotyčný je však na svobodě, a není tak vyloučeno, že se objeví i v dalších městech.

Podvodník naposledy úřadoval ve Studénce. „Navštěvoval dům od domu a s vymyšlenou historkou se dožadoval dobrovolného příspěvku na údajný odchod do důchodu, kdy by tento příspěvek použil na rozlučkovou akci pro své kolegy a kamarády," řekla Karasová.

Pracovníkům OZO Ostrava z provozovny ve Studénce se podařilo ve spolupráci s místními strážníky muže vypátrat. „Jednalo se o staršího muže, který už byl policií za podobný přestupek v minulosti vyšetřován. Městští strážníci proto onoho muže z města vykázali," vysvětlila Vladimíra Karasová s tím, že něco podobného se stalo i na přelomu června a července v okrajových částech Ostravy. Několik lidí tehdy volalo na bezplatnou linku OZO Ostrava, kde na podezřelého návštěvníka upozornili.

„I tady se přitom podle popisu zřejmě jednalo o stejnou osobu. Naše společnost se jednoznačně od tohoto či jiných podobných podvodníků, kteří pod nejrůznějšími záminkami lákají z důvěřivých lidí peníze, distancuje. Naši pracovníci nemají nic takového zapotřebí. Záleží tedy na každém, jestli podvodníkovi nějaké peníze dá, nebo ne," uzavřela Vladimíra Karasová.

Až dosud se falešní popeláři objevovali jen o Vánocích, kdy přicházeli s blahopřáním, za něž vybírali peníze.