Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava dnes vyvrcholí v Dolní oblasti Vítkovic. Jeho dosavadní průběh musel  návštěvníky určitě nadchnout. Z paměti jim hned tak asi nevymizí třeba čtvrteční vystoupení charismatické portugalské zpěvačky Marizi, která se v moravskoslezské metropoli představila už potřetí, nebo famózního Skota Toma Walkera, či dalšího skvělého interpreta z britských ostrovů Rang ´n Bone Mana.

Hudební maraton pokračoval také v pátek. A rovněž se dá říct, že to byla opravdová paráda: Australan John Butler je lyrik, začínal s kytarou na ulici, a dovede proniknout k neduhům lidské duše. Velmi příjemné a diskrétní…

Energii našeho hektického světa dokumentovalo pozdě večer elektropopové trio Years & Years. A po nich následoval „velký fičák“ v podání jedné Egyptaňky obklopené Francouzi v obrovském hudebním deliriu. Tedy na pódiu řádila partička zvaná Shaka Ponk.

Zpívat mohl každý

Na Colours mohl vyzkoušet své nadání každý. Odvážní mohli vystoupit před publikem na Youtube Music Karaoke Stage. Jako například 14letá zpěvačka Val Kaňová z Havířova.

Zdroj: Youtube

A co nabídne sobotní závěrečný den? Miláčka nejen Ostravanů, francouzského andílka Zaz, legendární britskou kapelu The Cure, ale také úžasnou Rosalíu ze Španělska. Samozřejmě i další bohatý program na mnoha scénách včetně závěrečného diskusního fóra Meltingpot s osobnostmi celého světa.