Svou noční trasu začal ve středu na jednom z největších městských sídlišť Slezská. „Po deváté hodině se občas někdo objevil poblíž domů, ale po chvíli zmizel ve vchodu,“ dodal Vladimír Pryček.

Peter Sklienka.
Děláme už ne vše možné, ale dokonce nemožné, říká koordinátor špitálů v MS kraji

Na třídě TGM už bylo o poznání rušněji, lidé šli směrem od autobusových zastávek a nejspíš spěchali domů. Frýdecké náměstí ale bylo liduprázdné, stejně tak jako další velké sídliště Riviéra. „Ale možná to bylo také tím, že už se blížila jedenáctá hodina večer,“ řekl fotoreportér Deníku.

Policisté hlídají dodržování

V ulicích také zahlédl hlídku státních policistů, kteří kontrolují, zda lidé dodržují vládní opatření. „Moravskoslezští policisté provádějí kontroly dodržování veškerých opatření souvisejících s covid-19 v rámci běžného výkonu služby. V kraji se denně jedná o 700 až 800 kontrol, při kterých zjistíme kolem sedmi osmi desítek porušení,“ řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská a dodala: „Pokud policisté zaznamenají jakékoliv porušení opatření, jsou možné tři formy řešení, samozřejmě s přihlédnutím ke konkrétní situaci a okolnostem. Policisté mohou věc vyřešit domluvou, v příkazním řízení na místě uložením pokuty nebo věc oznámit místně příslušnému správnímu orgánu. A policisté všechny tři formy používají.“

Tradiční výrobce litinových kotlů a radiátorů a fitma, jejíž reklamní tváří je populární hokejista Joaromír Jágr – bohumínská společnost Viadrus – zřejmě na jaře příštího roku skončí.
Nepomohl ani Jágr. Viadrus v Bohumíně zřejmě skončí a propustí většinu lidí