Pravděpodobně v sobotu v noci se do redakce, která sídlí v budově za hotelem Piast ve Střelniční ulici v Českém Těšíně, vloupali vandalové, kteří poničili zařízení redakce a odcizili dva fotoaparáty.

Do prostor redakce se dostali po rozbití okna po lešení ve dvorové části budovy. Že se v sobotu v noci v jednom okně v redakci svítí, si všiml majitel budovy a informoval o tom šéfku PZKO Helenu Legowicz, která společně s šéfredaktorem Tomaszem Wolffem a přivolanými policisty do redakce ihned dorazila.

Jako po výbuchu

„Prostory redakce vypadaly jako po výbuchu. Podlahy a nábytek pokrývala vrstva bílého prášku z hasicího přístroje. Zloději poničili skřínky, počítače, tiskárnu a odnesli dva fotoaparáty. Spoušť nadělali také v kuchyňce, kde po sobě zanechali kladívko a sekyrku, které pravděpodobně použili pro rozbití okna,“ popsal Tomasz Wolff.

Dodal, že škody mohly být větší. V tomto případě naštěstí redaktoři pracují z domu a tak v redakci nebyly notebooky a další fotoaparáty.
Vandal, nebo vandalové (zatím se neví, zda byl jeden či více) se ale neomezili jen na prostory redakce, ale poničili také interiér zasedací místnosti v podkroví budovy. V jednom z hotelových apartmánů pak poničili omítky a skleněné zařízení.

Policie případ vyšetřuje jako krádež a poškození cizí věci. „Po provedených procesních úkonech a ohledání místa činu policisté nyní vyhodnocují zajištěné stopy. Po dopadení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 8 let,“ řekl policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že nemůže sdělit bližší informace s ohledem na probíhající šetření.

Redakce sídlí v prostorách ve Střelniční ulici v centru města od léta 2018 a vybavení redakce mohla pořídit díky vládním fondům na podporu Poláků na východě.