Důvodem byla větrem uvolněná střecha nedalekého objektu bývalých mlékáren.

"Podle mých informací se uvolnila část plechové střechy o průměru přes sto metrů. Zůstala viset na několika hřebících a nakláněla se na stranu k ulici Krnovská, takže hrozilo, že by při pádu mohla zasáhnout některé z projíždějících aut či vozidel hromadné dopravy," uvádí krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Problém byl v tom, že hasiči nemohli vinou přetrvávajícího větru nebezpečně uvolněné plechy odstranit, a proto uzavírka silnice, která započala kolem sedmé hodiny, trvala ještě v půl desáté večer a jelikož se počasí neuklidňovalo, stále nebylo zřejmé, kdy bude možné situaci vyřešit a v ulici opět obnovit provoz.

Doprava se mezitím řídila objížďkami a přizpůsobit se musela také městaká hromadná doprava.

Hasiči Moravskoslezského kraje kvůli počasí měli 80 výjezdů

Nepříznivé počasí spojené s deštěm a větrem dnes v Moravskoslezském kraji zaměstnalo profesionální i dobrovolné hasiče. Do 18:00 absolvovali více než 80 výjezdů.

Nejčastěji zasahovali na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku, nejméně problémů bylo na Bruntálsku a Karvinsku. Hasiči kvůli obavám z toho, že spadnou plechy ze střechy, uzavřeli dopravu v Krnovské ulici v Opavě. Uvolněné plechy na střechách dnes provizorně upevňovali často, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Počasí mělo vliv i na dvě dopravní nehody, při nichž před osobní automobil nebo za něj spadla silná větev. Obě se obešly bez zranění. Staly se na silnici mezi Odrami a Spálovem a ve Frýdku-Místku," řekl mluvčí.

Dobrovolní hasiči podle něj nyní na žádost obce budou stavět v Těrlicku-Hradišti na Karvinsku na řece Stonávce preventivní hráz kvůli očekávanému vzestupu hladiny. „Jde o hráz dlouhou čtyři metry, vysokou 40 centimetrů, která má zabránit vniknutí vody do zdejší chatové oblasti. Tvoří ji bílé polypropylénové vaky, naplněné vodou," uvedl Kůdela.

Také vodohospodáři se v regionu připravují na další vydatné deště, mírně proto zvýšili odtoky na všech přehradách v kraji. Pršet má především v noci na pátek. Podle předpovědí hladiny řek stoupnou výrazněji v pátek. Očekává se maximálně druhý stupeň povodňové aktivity.