Rtuť teploměru šplhala k třicítce, když studenti teleinformatiky nasedali před budovou ostravské redakce Deníku do autobusu. Naštěstí pro všechny zúčastněné byl autobus klimatizovaný. Kde klimatizace naopak citelně chyběla, byly ateliéry Strahov na Stadionu přátelství v Praze. To byla snad jediná vada na netradičním večeru.

Režisér má vždycky pravdu

Deník měl místa vyhrazená v exkluzivní části haly nad porotou. To bylo pro všechny příjemné zjištění po trochu únavném čekání v dlouhé frontě hostů u vstupu.

Mnohem horší ale bylo skutečně nesnesitelné horko v interiéru budovy, která zpočátku připomínala rozpálenou výheň. Ve chvíli, kdy se těla diváků alespoň částečně aklimatizovala s pomocí různých provizorních vějířů v podobě vstupenek, bloků, kšiltovek, klobouků a podobně, přišly jasné instrukce od neviditelného režiséra: „Neovívat se, pít pouze v pauzách a samozřejmě v době vysílání nevstávat."

V blízkosti celebrit

Krátce před začátkem vysílání se na podium objevili koučové Dara a Michal David se svými týmy, moderátoři Tina a Leoš Mareš společně s pozvanými hosty Petrem Kolářem a Tomim Popovičem. Po krátké upoutávce pro televizní diváky se Tina s Leošem přesunuli mezi diváky a to konkrétně do té části publika, kde seděli i pozvaní hosté Deníku. Ti tak mohli zblízka pozorovat dvojici moderátorů při jejich čekání na zahájení přímého přenosu.

Vstup na podium jen pro vyvolené

Zlatý hřeb večera ale všechny teprve čekal. Přišel totiž až úplně na závěr, po skončení živého vysílání. Výherci soutěže Deníku měli možnost bezprostředně po ukončení přímého přenosu vystoupat na podium, kam ochranka žádné jiné diváky nepustila a vyfotit se společně s krásnou porotkyní soutěže Darou Rolins. Deníku se toto privilegium podařilo získat díky vstřícnosti koordinátorky PR Ireny Dvořákové a šéfa ochranky Martina Svojanovského.

To nejlepší nakonec

A nejlepší vystoupení večera?

Narozdíl od poroty panovala v autobuse na cestě zpět do Ostravy jednoznačná shoda: nejvíce zaujala poslední soutěžící blondýnka Ivanna Bagová s písní Petry Janů Už nejsem volná. I Rytmus se holt občas může splést v otázce vkusu mladých lidí.