"Koho jsme pozvali na tento víkend, aby vás bavil a rozveselil? O vaši přízeň se budou ucházet Těžkooděnci v plné zbroji ARTUS THOR se svými ukázkami šermířského umění. Šermířská a divadelní společnost GRÁL opět roztočí kolotoč Turnaje o ruku princezny Brunhildy. Kejklířské a žonglérské umění bude předvádět VOJTA VRTEK, který patří mezi nejžádanější kejklíře nejen u nás.

Abychom pobavili ty menší, Skupina scénického šermu ALLEGROS dětem zahraje své oblíbené šermířské pohádky a grotesky. Taktéž bude připraveno loutkové divadlo a náš oblíbený pohádkový kufr. Nemohou chybě ani draví ptáci, kteří se načepýří v sokolnickém dvorci na čtvrtém nádvoří. Zde si se sokolníkem můžete popovídat a vyzkoušet si dát dravce i na ruku," uvedl za historickou hradní posádku Petr Šenkyřík.

Slovinský Tulák projíždí Evropou na šlapohybu s logem hlemýždě . Nikam nespěchá, a domeček si veze s sebou. Srpen 2022
Potepini - Šola zdravja, slovinský Tulák na Krnovsku vzbudil velkou pozornost

V sobotu navíc všichni účinkující vystoupí od 17:30 do 22:30 na večerní ohňové show ĎÁBEL PŘICHÁZÍ. Tak jako vždy se na nádvořích budou stánky a trhovci se sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových, zvučných i hlučných, voňavých i sladkých, chutných a všelijakých dalších. Nemohou chybět ani ukázky historických řemesla, které si zájemci mohou třeba i vyzkoušet.

Pro návštěvníky budou o víkendu přichystány co půl hodiny kostýmované prohlídky hradu s průvodcem od 9:30 do 17:00 ve třech různých okruzích. Jejich přesný rozpis prohlídek bude k dispozici na pokladně hradu Sovinec.