Návštěvníci největšího beskydského zimního areálu se dočkali všeho s jejich oblíbenými aktivitami spojovaného. Od dostatečné sněhové pokrývky s pokračujícím chumelením až po sluneční svit.

Jen začátek akce se zpozdil kvůli silnému větru, který přerušil i do této obce ráno přívod elektrické energie. Dobrovolní hasiči spolu s energetiky to dali v tomto případě rychle do pořádku, vleky se poté rozjely, aby se prakticky po celý den nezastavovaly. Jezdilo se jen tak, ale i závodilo.

„Hory jsou – stejně jako industriál – důvod, proč vyrazit do našeho regionu,“ upřesnil moravskoslezský krajský koordinátor cestovního ruchu Petr Koudela. Moderátor dne Jan Gavelčík upozornil, že pro návštěvníky Ski Areálu Bílá tento den chystali i slušný doprovodný program s tombolou.

Situace ve Starých Hamrech v Beskydech na Frýdeckomístecku, kde byly v sobotu 4. února 2023 výpadky elektrické energie kvůli silnému větru, foto SDH Staré Hamry.
Vichr v Beskydech. Vesnice bez proudu, spadlé stromy, lidé vytahovali svíčky

Horská služba si naopak připravila ukázku svého zásahu, jehož se jejích řadách účastnil i starosta obce Tomáš Kubačák. Jeho kolega Čestmír Strack pak za záchranáře prohlásil, že zimní návštěvníci v Beskydech jsou pohodoví a spořádaní „Z mého pohledu jste úplně vzorní,“ vzkazoval.

Stejná akce proběhne v sobotu 11. února na Kopřivné v Jeseníkách.