Lednice stojí venku u zadního traktu budovy, v němž sídlí Komunitní centrum Lučina na havířovské Hlavní třídě, a je volně přístupná 24 hodin denně. Jak je zabezpečená proti vandalům? Je v ní umístěn GPS monitorovací systém, díky kterému máme přehled návštěvnosti lednice, dozvěděli bychom se také, kdyby lednici chtěl někdo odnést. Je v ní také čidlo teploty, abychom pohlídali nezávadnost potravin,“ řekla koordinátorka sdílených lednic Kamila Tiszaiová.

V Havířově v pondělí zahájili provoz tzv. sdílené lednice. kam si pro potraviny může přijít kdokoli. Stejně tak tam nezkažené jídlo může poskytnut ostatním.Dodala, že do lednice může kdokoli vložit jídlo, které nemá prošlou dobu spotřeby a mělo by být balené. Co si dobrovolníci ze Save Food rozhodně nepřejí je, aby tam lidé nosili alkohol. Dohled nad sortimentem v lednici budou mít dobrovolníci ze Save Food.

Podle Graciána Svačiny je smyslem a cílem projektu, nejen poskytnout jídlo těm, kdo ho potřebují, ale také dosáhnout toho, aby lidé jídlo zbytečně nevyhazovali.

„Máme zjištěno, že domácnosti v Česku každý rok vyhodí 80 kilogramů potravin. Nám je jedno, kdo si proto bude chodit, ale o to, aby se nevyhodilo, zužitkovalo se a nevyhazovalo se. Ze zkušeností z jiných měst, kde už taková lednice funguje, víme, že si tam pro jídlo to chodí penzisté, ale i lidé bez domova. Anebo ti, kteří tomu věří a chtějí tu myšlenku podpořit,“ dodává Gracián Svačina a věří, že lidé nebudou tuto „službu“ zneužívat.

Podobné lednice fungují v Ostravě, Brně, Plzni a Českých Budějovicích.

Dobrý nebo rizikový nápad?
Ne všichni lidé jsou nápadem na veřejné lednice nadšení. Mnozí v nich vidí možný zdroj zdravotních problémů, kdy nikdo nedokáže zaručit, jako minulost mají dodané potraviny, zda byly dobře skladovány a podobně. Jaký je váš názor? Vyjádřete ho v anketě pod článkem.