A je dost možné, že severní Morava a Slezsko by se daly zkrouhnout pouze na Opavsko. Posuďte sami. Letošní vítězkou se před hotelem Flora v Olomouci stala Jana Papežová z Kravař a druhé místo pro změnu obsadila Kateřina Němcová ze Slavkova u Opavy.

V desetičlenném finále mělo Opavsko ještě poslední třetí zastoupení v podobě bolatické Lucie Valentové. Dodejme, že před dvěma lety vyhrála další Opavanka Karolína Mališová.

„Nejkrásnější ženy v naší soutěži jsou poslední dobou téměř výhradně ze severní Moravy. Vždyť letošní druhá vicemiss a současně i Miss sympatie léto se stala Nikola Uhlířová z Kunčiček u Bašky, které se nacházejí ve frýdecko-místeckém okrese," uvedla už zmíněná Renata Kaslová.

Obrovskou radost z celkového prvenství měla samozřejmě vítězka Jana Papežová. Sama si myslí, že zvítězila především díky největšímu množství zkušeností ze všech finalistek. „Ve dvaceti letech jsem byla nejstarší ze všech holek. V minulosti jsem se už zúčastnila International Top Model Casting. Věděla jsem, co se ode mě bude očekávat," vysvětlovala Jana Papežová.

Pozdější vítězka letošního ročníku Miss léto kromě své krásy, nejvyšší výšky ze všech účastnic (177 centimetrů) a šarmu oslnila také výborně zvládnutou volnou disciplínou. Její téma bylo nazváno Zpátky v čase. „Ztvárnila jsem Alžbětu Pomořanskou v rámci divadelní scénky," pokračovala dále sympatická kráska z Kravař.

Dokončila první rok studií práv na Masarykově univerzitě v Brně a škola je pro ni základ. „Uvidím, jak se modelingu budu v budoucnu věnovat. Prioritní je pro mě vzdělání. Dále bude záležet na příležitostech," pokračovala Jana Papežová, která za vítězství sklidila spoustu cen, mezi nimiž byl například tablet od společnosti Apple, třídenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu a mnoho dalšího.

První oslavy velkého úspěchu také proběhly. „Trochu jsme to oslavili už na rautu v Olomouci. Po příjezdu do Kravař jsem slavila i s rodinou. Měli jsme grilovačku na zahradě," poznamenala.

Dívky z Opavska mají velký potenciál

Ze druhého místa byla nadšena i Kateřina Němcová. Jestliže ovšem Jana Papežová těžila ze svých zkušeností, vicemiss ze Slavkova doplatila na jejich nedostatek. „Byla to má první podobná soutěž. Cítila jsem na sobě, že nejsem tak zkušená. Na molu jsem se nepohybovala tak jako vítězka. Chyběla mi i sebejistota," vysvětlovala druhá žena letošní Miss léto a vzápětí dodala:

„Soutěž jsem si velmi užila. Byla jsem ve skvělém kolektivu a s ostatními holkami nebyl žádný problém. Setkala jsem se s řadou známých osobností. Šlo o skvělý zážitek."

A jelikož se jednalo o 20. ročník této soutěže, organizátoři ho chtěli zpestřit něčím nevšedním, čímž se nakonec staly právě známé osobnosti. Moderátorem večera byl Jakub Kohák. Přítomni byli například i Antonín Panenka, Milan Knížák a mnoho dalších.

„Říká se, že naše soutěž je výborným odrazovým můstkem pro Českou Miss. Vždyť hned šest našich vítězek tuto soutěž opanovalo," uvedla hlavní pořadatelka Renata Kaslová a na závěr zkusila předpovědět budoucnost kráskám z Opavska:

„Jana Papežová by se rozhodně měla přihlásit do České Miss. Má na to věk a mohla by uspět. U Katky Němcové bych to ještě o nějaký rok odložila. Je to však krásná dívka s krásným obličejem. Rozhodně se chytne v evropském anebo světovém modelingu."

Petr Dušek