V období adventu každoročně rozzáří oblohu nad Bohumínem dva ohňostroje. Lidé tak debatují třeba o tom, kolik peněž město vyhodilo v petardách do vzduchu. Bohumíňáky ale rozděluje na dva znepřátelené tábory i to, zda je ohňostroj v době adventního rozjímání to pravé ořechové. Svůj názor nyní mohou sdělit místní radnici také v anketě na městském webu a facebooku.

„Každý rok se setkáváme kvůli ohňostroji s rozporuplnými reakcemi. Protože je ale většina Bohumíňáků pro ohňostroj, který se stal už pěknou tradicí při štědrovečerním setkání na náměstí, vyslyšeli jsme jejich přání a přidali jej i na začátek adventu jako závěrečnou tečku za slavnostním rozsvěcováním vánočních stromů,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Oba ohňostroje organizuje městská kulturní agentura K3. Ta má vyčleněnu rok co rok stejnou sumu.

„Ohňostroj pro nás zařizuje specializovaná firma. Stojí nás 25 tisíc korun, trvá přes 10 minut a spotřebuje se na něj necelých 10 kilogramů pyrotechniky. O větší množství ani nestojíme. Ohňostroje jsou každý rok velmi vydařené a nepotřebujeme tak pro ně speciální povolení i dohled, který je už při vyšším počtu pyrotechniky nutností,“ sdělil ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.