Zpravidla půlnoční losování tomboly bývá tradičně jedním z vrcholů každého správného bálu. S touto vizí se také nejspíše vyrazili před nedávnem veselit lidé na ples, jenž se konal v Opavě Kylešovicích v Hlavní ulici, konkrétně v jednom z tamních restauračních zařízení.

Jestliže se příchozí celý večer bavili v poklidném duchu, po půlnoci přišel zvrat. Svou roli v něm možná sehrály požité alkoholické nápoje, dost možná však jen čirá závist.

Přibližně o půl jedné v noci bylo losování tomboly v plném proudu. Jak už tomu tak bývá, každý, kdo si zakoupil los, s napětím očekával, že si dojde pro některou z cen. Stejně jako jednadvacetiletý muž. Štěstěna ale na jeho straně nestála a bujaré veselí se záhy změnilo v bitku.

Když totiž mladík zjistil, že vytouženou cenu získal namísto něj čtyřiatřicetiletý Opavan, nedokázal potlačit vztek. Zvedl se ze židle a přes celý sál, za přítomnosti několika desítek dalších hostů, začal výherci vulgárně nadávat.

„Mimo jiné jej osočoval, že je podvodník a vyhrál neoprávněně. Pak přišel k němu a požadoval, aby mu ukázal los. Slovně napadený muž ale na vzniklou situaci zareagoval fyzickým útokem a udeřil mladíka čelem do oblasti hlavy,“ popisoval roztržku na kylešovickém plese opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Jednadvacetiletý muž následně upadl na zem. To už k němu ale přišel další, čtyřiatřicet let starý výtržník, vzal jej kolem krku a uštědřil mu několik ran pěstí do obličeje. Při této potyčce ale neudrželi balanc a spadli na stůl, který se zlomil vejpůl.

„Vznikla škoda ve výši osmi set korun. Oba čtyřiatřicetiletí muži způsobili jednadvacetiletému mladíkovi zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici s dobou léčení jednoho týdne. Při prováděném prověřování bylo zjištěno, že se mladý muž dopustil výtržnosti opakovaně, za což byl již dříve Okresním soudem v Opavě odsouzen a potrestán k podmíněnému trestu odnětí svobody na čtyři měsíce, se zkušební dobou do března 2019,“ doplnil Černohorský.

Naši redakci zajímalo, zda jsou výjezdy mužů zákona k incidentům na plesech v opavském okrese spíše ojedinělé anebo se naopak stávají častěji. Jak nám potvrdil René Černohorský, jde o výjimky.

„K potyčkám nebo rvačkám asi možná na plesech dochází, ale většinou si to organizátoři dokáží vyřešit sami. Často hraje hlavní roli alkohol, objevují se třeba partnerské hádky a podobně. Policie pak na plesech zasahuje, je-li tam například zranění nebo krádež. Spíše než na bály vyjíždíme na diskotéky, různé letní akce jako benátské noci či karnevaly,“ konstatoval mluvčí opavských policistů.

SOUTĚŽ SE ZLOMENÝM KOTNÍKEM

Kylešovice nebyly jediným místem, kde bylo před nedávnem na plese rušno. Přerušovat se totiž musel i sportovní bál ve Větřkovicích.

Všechno šlo jako na drátkách až do soutěže, kdy se doprostřed parketu postavily stojany s laťkou, která se snižovala a jednotlivci pod ní museli podtančit, aniž by se rukami dotkli země.

Jeden ze soutěžících se rozhodl pro svérázné řešení. Vzal to s rozběhem a pod laťkou se pokusil v rychlosti podjet. Celý manévr však pro něj skončil tak nešťastně, že si při něm zlomil kotník.

Soutěž se nejprve musela přerušit a nedlouho poté úplně zrušit. Na čas se musela pozastavit také taneční zábava.

Muž byl za pomoci ostatních odtažen na okraj parketu a ošetřován do příjezdu záchranářů, kteří na místo dorazili s odstupem několika desítek minut.

Dotyčný byl následně naložen na pojízdné lehátko a za bouřlivého potlesku celého větřkovického sálu zamířil do nemocnice, přičemž ještě zdviženou paží stačil poděkovat svému publiku.