„Na to, abych si koupila prostory a vybavila ordinaci, nemám. Počáteční výdaje jsou velmi vysoké,“ vysvětluje Ludmila Lazarová. Déle než rok proto sledovala, zda se neobjeví nějaké vhodné prostory k pronájmu v nabídce.

„Zdaleka ne všechny místnosti jsou vhodné na zřízení zubní ordinace. Potřebujeme určité uspořádání a velikost,“ dodává. Před časem se konečně dočkala. Uvolnila se ordinace na poliklinice. Podala si žádost.

„Byla jsem si téměř jistá, že mi město vyhoví. Vím, jaká je situace, zubních lékařů je nedostatek, v některých městech nabízí různé bonusy, zvýhodněné nájmy a podobně. O nic takového jsem nežádala, potřebuji jen prostor,“ vypráví mladá zubařka a je vidět, že s tím, jak její žádost dopadla, není dosud smířená.

Radní dali totiž přednost jiné žadatelce Olze Žitníkové. „Jedná se také o zubařku, která ale má svou ordinaci v Branticích, jen ji přesunuje a její pacienti z Brantic budou muset dojíždět do Krnova,“ dodává s povzdechem. Žádná nová ordinace na Krnovsku nyní ve skutečnosti nevzniká.

Ludmilu Lazarovou již kontaktoval starosta Brantic, zda by nechtěla převzít ordinaci v obci. „Snaží se mi pomoci a zároveň zajistit pro svou obec zubního lékaře. Měla jsem ale přání pracovat v Krnově, i když přiznávám, nečekala jsem, že budou takové problémy, a že mi rada města takto podkopne nohy. Jako mladá zubařka, kterých je v Krnově akutní nedostatek, jsem opravdu čekala větší podporu,“ komentuje rozhodnutí rady.

Domluvila si proto schůzku se starostkou Krnova Janou Koukolovou Petrovou. „Řekla mi, ať si počkám na jiný prostor, že tentokrát dali přednost jiné uchazečce,“ shrnuje výsledek schůzky.

Starostka pro Deník vysvětlila, že se radní rozhodli dát přednost doktorce Žitníkové proto, že splňovala všechny požadavky uvedené v záměru pronájmu. „K žádosti doložila „Oprávnění k provozování příslušné činnosti“ i listinu uvádějící IČ žadatele. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché z důvodu, že Krnov má akutní nedostatek stomatologů, což si vedení města uvědomuje a úmyslu doktorky Ludmily Lazarové otevřít ordinaci ve městě si velmi váží,“ uvedla Jana Koukolová Petrová s tím, že odbor správy majetku města dostal úkol najít pro mladou zubní lékařku vhodné prostory. „Ty město momentálně nemá, ale do půl roku by se mohly uvolnit. Při schůzce jsem proto Ludmilu Lazarovou požádala, aby od svého záměru prozatím neupouštěla a měla strpení,“ uzavřela starostka.  

Doufejme tedy, že se vhodný prostor objeví dřív, než Ludmile Lazarové dojde s Krnovem trpělivost a zůstane v Praze.