Opomenutí moravskoslezského regionu však nezůstalo bez odezvy u krajských politických špiček – a region to vrátil i s úroky.

„V Praze a Brně dělá armáda největší akci od Buzuluku a provádí plošné testování lidí. Na nás jaksi pozapomněli, tak si v Ostravě si musíme pomoct zase sami. Připravujeme s hejtmanem Ivo Vondrákem krajské plošné testování. Abychom třeba věděli, proč ve Frenštátě je zatím 0 nakažených,“ napsal náměstek hejtmana pro chytrý region Jakub Unucka na svůj facebookový profil.

Podotkl však, že oproti testování v jiných částech země to moravskoslezské bude mít jakýsi řád, aby nedocházelo ke konfliktům či několikahodinovým frontám, jako se tomu děje od čtvrtka jinde.

„Od první chvíle víme, že to musí mít nějaký řád, takže se lidi budou objednávat na konkrétní místo a konkrétní čas, aby se ve frontě nepobili a nemuseli tam stát celý den. Bo jsme chytrý kraj. Příští úterý použijeme krajské úředníky jako pokusné králíky a od soboty to pak rozjedeme naostro pro víc než pět tisíc dobrovolníků,“ napsal Unucka s tím, že více kraj prozradí na pondělní tiskové konferenci.