Loni v dubnu měl obviněný muž podvodným způsobem vylákat z jedné společnosti na Třinecku zařízení určené k mletí plastových materiálů.

„Dosáhl toho tím způsobem, že se měl pod smyšleným jménem vydávat za zástupce sice existující, avšak činnost nevykonávající společnosti. Jejím jménem a bez jejího vědomí měl vytvořit objednávku na zboží. Následně došlo ke schůzce mezi obviněným a zaměstnancem poškozené společnosti, kdy muž vystupoval velmi seriózním způsobem, jevil se jako znalec v oblasti plastikářské výroby a nechal si také od zaměstnanců v dané firmě předvést zařízení sloužící k výrobě plastiků,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Zaměstnanci poškozené firmy proto nepojali žádné podezření a objednané zboží v celkové hodnotě zhruba 120 tisíc korun muži předali. Následně měl obviněný pod stejnou legendou navštívit další společnost v Brně, kde stejným způsobem po předchozí mailové objednávce vylákal zboží v hodnotě okolo 250 tisíc korun. Vystavené faktury za odebrané zboží ale neuhradil.

„Na základě operativní činností a provedených analýz se kriminalistům téměř do roka a do dne podařilo ustanovit osobu pachatele, která podvodně zboží vylákala. Předmětné zboží bylo v průběhu prověřování zajištěno a vydáno poškozeným společnostem,“ doplnila policejní mluvčí s tím, že muž se policistům k činu při výslechu doznal.

Policisté z hospodářské kriminality muži již sdělili obvinění ze spáchání přečinu podvodu, za což mu nyní hrozí až pětileté vězení.