"Tři jednotky hasičů se zapojily v úterý 9. března dopoledne do spolupráce s týmem Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK) při ošetřování a transportu muže středního věku, kterého zranil padající strom při neopatrném kácení v lese v katastru Odry-Klokočůvek, okres Nový Jičín," uvedl k události mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči se za mužem vydali zhruba půl kilometru těžce přístupným lesním terénem nahoru do kopce.

"Na cestě zpět – krátce před polednem - mimo jiné pomohli umístit muže do podvěsu vrtulníku a také snést vybavení ZZS MSK. U cesty ještě vyměnili píchlé kolo na vozidle zdravotníků po jízdě kamenitým terénem," dodal Kůdela s tím, že na místě zasahovala kromě dvou jednotek profesionálních hasičů, a to ze stanic Vítkov a Bílovec, také jednotka dobrovolných hasičů z Oder.

Na celý zásah se můžete podívat ve videu zde (*někdy je potřeba několik sekund počkat, než se načte):

Zdroj: Youtube

"Z vrtulníku letecké záchranné služby byl proto po rekognoskaci místa do prudkého svahu vysazen lékař. Prvotní vyšetření pacienta ukázalo na vícečetná poranění v oblasti končetin, pánve a páteře. Komunikoval, ale jeho stav se jevil jako vážný," popsal mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl.

"Zasahující lékař zajistil prvotní ošetření, zajištění pánevním pásem a uložení do vakuové matrace. Poté byl za pomocí transportního vaku vyzvednut vrtulníkem a přepraven na místo mezipřistání," dodal Humpl.

Vrtulník zraněného muže nakonec transportoval do ostravské fakultní nemocnice na urgentní příjem.