Policii událost oznámil ve čtvrtek před 18. hodinou mužův kamarád. "Na bezplatnou linku tísňového volání čísla 158 oznámil devětatřicetiletý muž z Ostravy, že pohřešuje svého třicetiletého kamaráda, rovněž z Ostravy. Přibližně třicet minut po sedmnácté hodině si  na hlučínské štěrkovně v katastru obce Kozmice půjčili vodní šlapadlo a vydali se na něm k ostrůvku uprostřed vodní plochy, který je od břehu vzdálen přibližně 200 metrů. Z přesně nezjištěných příčin 30letý muž ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval. Jak bylo dále zjištěno, tak 39letý muž okamžitě začal volat o pomoc, což slyšeli na břehu přítomní vodní záchranáři, kteří ihned dorazili na místo a začali propátrávat hladinu jezera," uvedl policejní mluvčí René Černohorský. 

Na místo ihned vyrazila i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Hlučíně. "Hlučínští policisté okamžitě započali pátrací akci a požádali o součinnost policisty ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje se sídlem ve Frýdku-Místku s vodními čluny, zažádali o povolání policejních potápěčů, policejních psovodů a hasičů Hasičského záchranného útvaru v Hlučíně. Na místo rovněž po chvíli přiletěl i záchranářský vrtulník, který propátrával hladinu jezera," popsal René Černohorský.

Pátrací akce skončila ve čtvrtek po setmění, chvíli po jednadvacáté hodině. Policie v ní pokračuje i v pátek od rána. "Na místě jsou potápěči a policisté Speciální pořádkové jednotky se čluny. Pří pátrání byly také prohledány i okolní břehy vodní plochy, přilehlé restaurace, hlučínské vlakové a autobusové nádraží, různá zdravotnická zařízení, a to ve spolupráci s hlučínskými strážníky," dodal mluvčí policie. 

"V pátek v 18.20 hodin byla pátrací akce ukončena - policejní potápěči našli tělo muže na dně, asi 5 metrů pod hladinou, nedaleko ostrůvku uprostřed jezera. Případ nadále prošetřují opavští kriminalisté a pravděpodobně bude nařízena pitva," uvedl policejní mluvčí Černohorský.