„Došlou nabídku bude nyní posuzovat hodnotící komise a po případném doporučení budou nového dopravce schvalovat krajští radní," uvedla mluvčí Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová.

Pravidelné letecké spojení by mělo fungovat nejpozději od léta příštího roku.

„Spojení Moravskoslezského kraje s významnými letišti v Německu a Rakousku je pro náš region a jeho rozvoj důležité. Po těchto linkách už dlouhou dobu volali nejen zástupci nadnárodních společností, které v kraji působí, ale i lidé, kteří se chtějí podívat do světa a pohodlně letět přímo z krajského města třeba na druhou půlku zeměkoule. S jedním přestupem v Mnichově nebo Vídni už to bude možné,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a doplnil, že týdně bude na každé lince minimálně 11 rotací.

Do Vídně a Mnichova se bude z Mošnova létat dvakrát denně. Hodnotící komise nejdřív vyhodnotí správnost a úplnost nabídky, případně si vyžádá doplnění potřebných materiálů. Konečné rozhodnutí o uzavření smlouvy bude na Radě Moravskoslezského kraje.

„Věřím, že se celý proces podaří zvládnout tak, aby radní rozhodli v listopadu tohoto roku. Dopravce pak bude mít maximálně šest měsíců na to, aby Mnichov i Vídeň rozlítal,“ dodal náměstek hejtmana Jakub Unucka.