Zhruba v polovině prosince by měly projet první automobily obchvatem Skotnice, který se právě dostavuje.

O obchvatu Skotnice se hovořilo téměř deset let, jeho stavba nakonec začala v červenci 2017. Miroslav Mazal z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic upřesnil, že trasa obchvatu měří 2 967 metrů, její součástí je hloubený tunel dlouhý 150 metrů, který prochází Prchalovem, místní částí Příbora. Cena stavby je 439 milionů Kč bez DPH.

Původní termín dokončení obchvatu Skotnice byl stanovení na červen 2020. „Původní termín byl prodloužen vlivem nepříznivých fyzických podmínek na staveništi, zdržení způsobil také Covid-19.

Na staveništi aktuálně probíhají časově náročné dokončovací práce, které zahrnují mimo jiné zkoušky postaveného tunelu. Závěrečné činnosti komplikují výše zmíněné faktory, nicméně věříme, že první auta obchvatem projedou v týdnu od 14. prosince 2020,“ sdělil Miroslav Mazal.

Podle něj má obchvat obce Skotnice nadregionální význam. „Nová část silnice I/58 patří mezi hlavní spojnice Ostravy a Beskyd, neopomenutelným faktem je také dopravní zpřístupnění mezinárodního letiště Ostrava-Mošnov a přilehlých průmyslových objektů,“ vysvětlil Miroslav Mazal.

Starostka Skotnice Anna Mužná redakci Deníku řekla, že s dodavatelskými firmami byla dobrá spolupráce. „Stavba naštěstí obec tolik nezatěžovala, oni využívali účelovou komunikaci, kterou jsme kvůli tomu vymezili s obcí Sedlnice, za což chci obci Sedlnice poděkovat,“ doplnila Anna Mužná a dodala, že věří, že obchvat přinese obci zklidnění a odlehčení dopravy. „Nakolik, to ukáže čas,“ poznamenala Anna Mužná.

Na obchvat Sedlnice by nyní měla navázat další investiční akce Ředitelství silnic a dálnic, a to obchvat obce Mošnov.