Mrija budí pozornost už od svého příletu v pondělí po poledni. Letečtí nadšenci sledovali také její start v úterý ráno a nenechali si ujít ani středeční večerní přistání. Ti, kteří letadlo na obloze zahlédli, nešetřili chválou: „Nádhera. Přestože byl večer, byla krásně vidět. Krásná byla otočka nad Havířovem." Další popisovali průlet nad Frýdkem-Místkem nebo Ostravou. „Překvapilo mě, že ji téměř nebylo slyšet. Běžná dopravní letadla jsou při přistávání mnohem hlučnější," napsal jeden z pozorovatelů v internetové diskusi.

Spotteři sledovali také průběh nakládání. Jak Deník informoval už dříve, Mrija přepravuje vojenský materiál. V prvních dvou várkách bylo naloženo po čtyřech tancích T-72, v dalších budou raketomety a další technika a materiál. Cílovou zemí je africká Nigérie.

Vedle tanků přepravil obří AN-225 Mrija do Nigérie také raketomety.

Několik desítek leteckých nadšenců se přišlo podívat také na páteční start. „Je to něco jiného, než přistání prázdného letadla. Chci vidět, jak se odlepí od plochy, když je naložená," vysvětlil nadšený mladý muž.

Dostat se na dobrou pozorovatelskou pozici není problém. Houfy lidí kolem plotu vyšlapaly stezky. Zkušení spotteři nezapomínají ani na žebříky, aby byli s fotoaparáty nad oplocením.

Ranní start AN-225 Mrija si nenechalo v Mošnově ujít několik desítek nadšenců.

V sobotu večer bude Mrija k vidění při příletu. V neděli chtělo letiště pořádat prohlídku letadla pro veřejnost. Kapacita více než 1100 míst byla velmi brzy vyčerpána. "Ostravské letiště se omlouvá zájemcům, kteří se registrovali na prohlídku letounu Antonov An-225 Mrija. Plánované prohlídky se v neděli 1. února z provozních důvodů neuskuteční. Děkujeme za pochopení," sdělila v pátek odpoledne mluvčí letiště Michaela Kubešová. 

Poslední start by se měl konat v pondělí ráno. Vyloučeno však není, že  nakládka proběhne rychleji a stroj odletí dříve.