Jméno navrhovali na sociálních sítích zákazníci společnosti, návrhů bylo téměř tři sta, finální výběr byl na samotné firmě.

Společnost tak vtipně uzavřela kauzu had, která ji sice stojí i peníze za tři dny neotevřeného marketu. „Ta ztráta je interní záležitost firmy a nebudeme ji zveřejňovat,“ odpověděla k tomu na čtvrtečním setkání v ZOO Ostrava na dotaz jednoho z novinářů manažerka komunikace Kauflandu Ivana Dvořáková.

Právě v ZOO Ostrava nyní odchycený hádek pobývá. Jde o letošní mládě a čeká ho dokonce odběr krve na testy DNA.

„Zjistíme tak, zda jde o užovku obojkovou z místní lokality. Pokud ano, zřejmě už ji nestihneme vypustit včas, aby v pořádku zazimovala, zůstala by tedy dočasně u nás v ZOO a k jejímu vypuštění do volné přírody okolo marketu by došlo na jaře příštího roku. Může ale také jít o druhovou variaci například z jižní Evropy, která je zvyklá na jiné podmínky, v tom případě jsme domluveni, že si ji převezme ZOO v Hluboké,“ řekl na setkání herpetolog ZOO Ostrava Vladimír Adámek.

Hádek se orlovským Kauflandem potuloval zmíněné tři dny, jeho přítomnost odhalil tamní kamerový systém a zahlédli ho i někteří zaměstnanci.

„Nechtěli jsme spekulovat, o jaký druh by mohlo jít ani jak se k nám had dostal. Bezpečnost zákazníků i zaměstnanců je u nás na prvním místě, pro to jsme prodejnu okamžitě uzavřeli,“ řekla na setkání v ZOO zástupkyně Kauflandu Ivana Dvořáková.
Minulý čtvrtek v brzkých ranních hodinách pak hádka lokalizovaly opět tamní kamery, a to v prostorách chodby před prodejní plochou. Zástupci firmy přivolali připraveného odborníka na odchyt hadů a ten pak Orlovku i přes ranní ospalost ukořistil.

„Dnešní setkání jsme uspořádali především i pro to, abychom poděkovali všem dalším složkám, které se na celé akci podílely, ať už to byli profesionální hasiči či dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby, policie, strážníci, dík patří i našim zákazníkům, kteří nám na sociálních sítích po celou dobu vyjadřovali podporu,“ dodala pak Ivana Dvořáková.