Fronty se v sobotu odpoledne tvořily například před oběma ostravskými Kurnik Šopa Hospodami v Pustkovci i Přívoze. Až se kolemjdoucí a sousedé divili a strážníci spěchali sledovat situaci!  

Nařízení vlády o zákazu otevírání restaurací se ale neporušovalo. „Zachraňovali jsme naražené bečky. Prodávali jsme pivo na ulici do nádob, které si lidé sami nosili. Dovnitř k nám se nikdo z hostů nedostal,“ upřesnili spoluprovozovatelé Petr a Jirka.

Těm se jejich akce s názvem Mezi futry povedla. Piva, mezi nimiž bylo německé pšeničné Maisel´s Weisse, belgické třešňové Bacchus Kriekenbier či ostravský kávový Coffee Stout, nezkysnou. Štamgasti vykoupili všechno (navíc za dobrovolný příspěvek) rekordně rychle!

Okénka na prodej jídla i pití nezůstala uzavřená. U přívozského bistra Williams lidé vesele popíjeli lahvová piva. Na nábřeží u řeky Ostravice nabízel italský podnik Babetti take-away (do ruky a pryč) pizzu, o kousek vedle v klubu Dock prodávali občerstvení též mezi dveřmi. Základem bylo koupit a jít konzumovat jinam!

VÍKEND V KRAJI

Otevřená o víkendu byla například obora Hukvaldy a zoologická zahrada v Ostravě, ta ale zela prázdnotou, podobně jako Pustevny. Sobotní snímky najdete v přiložených fotogaleriích:

HUKVALDY

Obora Hukvaldy, 14. března 2020.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

ZOO OSTRAVA

Zoologická zahrada v Ostravě, 14. března 2020 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

PUSTEVNY

Pustevny v Beskydech, 14. března 2020.Zdroj: Deník / Pavel Netolička