Jde o místo, kde se počítá s úsekovým měřením rychlosti. V současně době jsou zde umístěny „pouze“ informační radary ukazující řidičům jejich okamžitou rychlost. Podle starosty Ludgeřovice Daniela Havlíka jde ale jen o první krok před instalací úsekových radarů, za které lze pokutovat.

Přechod pro chodce

Místo bylo vybráno na základě dlouhodobého sledování a také závažných nehod. Poblíž autobusové zastávky je přechod pro chodce, na kterém již došlo k několika těžkým nehodám, a to i s tragickými následky.

Ostrava, nehoda, vjetí do výlohy prodejny s alkoholem, duben 2024.
Kuriózní nehoda v Ostravě. Senior vjel při parkování do výlohy plné alkoholu

„Tento úsek při vjezdu do obce u zastávky „Chovatelská“ je rizikový z hlediska rychlosti. Byly tam dvě dopravní nehody se smrtelnými následky, kdy na přechodu došlo ke sražení chodců. Vloni na podzim jsme si tam nechali udělat vlastní měření. Domluvili jsme se s jednou firmou. Ukázalo se, že devadesát procent řidičů překračovalo rychlost, většinou o dvacet a více kilometrů v hodině. Chceme zde ve spolupráci s městem Hlučín postupně instalovat úsekové měření,“ uvedl Havlík s tím, že současné informační měřící radary jsou předstupeň.

„S Ředitelstvím silnic a dálnic jsme se domluvili, že nám poskytne dva orientační měřiče pro oba směry,“ dodal starosta, který se domnívá, že výsledky potvrdí oprávněnost instalace úsekového měření.

Další změny

„Chystáme i další úpravy. Teď jednáme s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Chceme zastávky kompletně dostat do majetku obce. Ve břehu, který tam je, chceme udělat bezbariérové přístupy. Celkově hodláme zastávkové okruhy jinak pořešit. Ve svahu od Hlučína na Ostravu chceme vybudovat přístřešek, směrem na průmyslovou zónu chodník a podobně. Máme požádáno o bezúplatný převod pozemků od státu,“ doplnil Havlík.

Fauna trhy na Černé louce, 21. dubna 2024, Ostrava.
VIDEO: Fauna trhy v Ostravě. Bohatá nabídka zvířat a davy lidí

Orientační radary by se měly časem objevit i na staré cestě z Hlučína vedoucí kolem zastávky Cihelna. „Z kopce ze staré cihelny se také jezdí velmi rychle,“ řekl starosta, podle něhož jde o další místo vhodné k úsekovému měření.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V centru Ostravy poutá pozornost pánské přirození. Nabízí 16 centimetrů radosti

Zdroj: Deník/Kateřina Součková