Pro organizátorku Renátu Tichou nebylo důležité, kolik demonstrantů se v Petrovicích sejde. Chtěla připomenout všem, kdo nadávají na politiku doma v obýváku, že v demokratické společnosti lze projevit svůj politický názor také veřejně. Nakonec díky její iniciativě na podpisovém archu petice Milionu chvilek přibylo asi pět autogramů.

„Chtěli jsme z Petrovic vzkázat, že nespokojenost s prezidentem a premiérem nepanuje pouze v Praze. Chtěli jsme Petrovice vidět na mapě mezi dalšími 72 obcemi a městy, kde někdo sdílí názory Milionu chvilek a podporuje jejich požadavky. Trochu mě zklamala Ostrava, když se v tak velkém městě nenašel nikdo ochotný tu podpisovou akci svolat. Teď aspoň mají lidé o čem přemýšlet, když uvidí náš Koblihov na mapě, ale Ostravu ne. Já se za svůj politický názor nestydím,“ představila se Renáta Tichá, která akci v Perovicích svolala.

Místo podpisu přinesl organizátorce ryby

Necítí žádnou zášť vůči sousedům, kteří volili Babiše a Zemana. „Víte, co znamená 43 procent hlasů pro ANO? Že v Petrovicích má Babiš kromě tradičních seniorů také mladé a vysokoškolsky vzdělané voliče. Tady se všichni známe, takže se snažím naslouchat i těm, kdo mají odlišný názor. Zajímá mě, jak vnímají Vrbětice nebo Babišův střet zájmů. Jestli jsou dnes spokojeni s tím, jak před pár lety volili, nebo už vidí situaci trochu jinak,“ doplnila Renáta Tichá z Petrovic.

„Pozor, já k nim nepatřím, já jsem tady naopak přišel jako stávkokaz,“ směje se soused, který zamířil k petičnímu místu jen proto, aby hlavní organizátorce protestního shromáždění předal slíbené ryby.