„Vrátil jsem se v neděli večer. S panem biskupem jsem mluvil hodinu a půl. Poslal mne zpátky do služby do farnosti. Již jsem sloužil mši a pohřbíval," řekl Deníku farář David Kantor.

O důvodech, které jej vedly k tomu, že bez vysvětlení na několik dní zmizel a nedal o sobě vědět, nechtěl hovořit. Podle jeho slov jej čeká ještě schůzka s biskupem Lobkowiczem a poté se k nim snad vyjádří.

Osmatřicetiletý duchovní nedojel o Velikonočním pondělku na mši do své farnosti ve Strahovicích na Opavsku. Jeho auto se našlo zaparkované před nádražím v Ostravě-Svinově a po knězi jako by se slehla zem. Několik dní o sobě nedal vědět ani nejbližším.

Po týdnu, mezitím už vyhlásila pátrání i policie, do Česka dorazily tři pohlednice z Říma. Jedna směřovala na biskupství, druhá do farnosti ve Strahovicích a třetí rodině. Prostřednictvímnich se podařilo určit místo, kde kněze hledat. Církev se proto obrátila na duchovní na české koleji v Římě, kteří měli zprostředkovat kontakt se „ztraceným" knězem a také mu pomoci v návratu.

V pátek 17. dubna David Kantor kontaktoval telefonicky biskupa a o dva dny později se vrátil zpět.