Kolumbijský útočník ve službách Slovanu v nastaveném čase viděl červenou kartu po dvojím zkratu. V přerušené hře dal nejprve hlavičku Šašinkovi, následně udeřil rukou do obličeje Kaloče.

Následkem toho skončili oba domácí hráči na trávníku. Jeden z přítomných fanoušků neudržel nervy na uzdě. „Černá svi*ě si myslí, k*rva, že je v lese někde. Opice!“ bylo slyšet z ruchových mikrofonů O2 TV Sport, která přímý souboj o páté místo živě vysílala.

Utkání se hrálo kvůli koronavirovým opatřením bez diváků, na stadionu byl přítomný omezený počet lidí. Viník se sám přihlásil klubu a učinil kajícné prohlášení. Případem se začala zabývat policie. Muži za rasistický čin hrozil soud. Na něj ale nakonec nedojde.

Podmíněné zastavení trestního stíhání Deníku potvrdil okresní státní zástupce Ladislav Hradil. „ Státní zástupce rozhodl o podmíněném odložení návrhu na potrestání. Muži byla stanovena zkušební doba,“ řekl Hradil. Během této doby nesmí dotyčný porušit zákon, jinak bude je stíhání obnoveno a soud by ho už zřejmě neminul.

K podmíněnému zastavení stíhání vedlo státní zastupitelství hned několik důvodu. „Je to osoba bezúhonná, doznal se, litoval toho, sám uznal, že to byl nedobrý exces,“ řekl Hradil. Fanoušek, kterému již krátce po incidentu vedení Baníku Ostrava uložilo dvouletý zákaz vstupu na stadion, se libereckému fotbalistovi za své výroky telefonicky omluvil. Jak prohlásil, nechal se unést vyhrocenou situací v závěru fotbalového zápasu.

Ostravský klub se ještě v den utkání od vulgárních výroků veřejně distancoval - VÍCE ZDE

Co se tehdy stalo?

Závěr dohrávky 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec (1:0) 27. ledna přinesl hodně velké emoce. Liberecký záložník Jhon Mosquera se na hřišti nechal vyloučit za své zákroky na ostravské hráče.

V nastaveném čase viděl červenou kartu po dvojím zkratu. V přerušené hře dal nejprve hlavičku Šašinkovi, následně udeřil rukou do obličeje Kaloče. Následkem toho skončili oba domácí hráči na trávníku.

Tou jednoznačně největší kaňkou zápasu, který měl podle slov libereckého kouče Hoftycha grády, však byl rasistický výlev směrem ke kolumbijskému útočníkovi odcházejícímu po vyloučení ze hřiště. 

„Černá svi*ě si myslí, k*rva, že je v lese někde. Opice!“ bylo slyšet z ruchových mikrofonů O2 TV Sport, která přímý souboj živě vysílala. Utkání se hrálo kvůli koronavirovým opatřením bez diváků, na stadionu byl přítomný omezený počet lidí.

„Je mi moc líto, že jsem se nechal v závěru hektického zápasu v Ostravě vyprovokovat a po dvou žlutých kartách a vyloučení oslabil svůj tým i pro příští zápas. Mrzí mě to a měl jsem se ovládnout," uvedl Jhon Mosquera následně ve svém prohlášení pro klubový web Slovanu.

„Rasistické urážky směřující na mou osobu jsem na hřišti nezaslechl, ale dozvěděl se o nich pak z médií, kde byly jasně slyšet. Je smutné, že se něco takového na stadionech pořád děje, zvlášť když tam mohou jen lidé z vedení klubů a V.I.P. hosté. Omluvu Baníku Ostrava přijímám a doufám, že viník bude opravdu identifikován a potrestán,“ dodal Mosquera.